США визнали Україну лідером у сфері ядерної безпеки

США залишаються вірними своїм зобов'язанням відносно зусиль допомогти Україні зробити зону Чорнобильської АЕС екологічно безпечною.

Україна продемонструвала реальне лідерство у сфері ядерної безпеки і мирного використання ядерних технологій. Про це заявила помічник держсекретаря США з питань контролю над озброєннями, верифікації і врегулювання суперечок Роуз Готтемюллер під час виступу у Вашингтоні на заході, присвяченому 25-ій річниці Чорнобильської катастрофи.

Вона переконана, що Україна продовжуватиме лідирувати у сфері ядерної безпеки, згадавши "історичне рішення Української держави про відмову від ядерної зброї в 1994 році і рішення президента Віктора Януковича відносно високозбагаченого урану рік тому". США залишаються вірними своїм зобов'язанням відносно зусиль допомогти Україні зробити зону Чорнобильської АЕС екологічно безпечною, запевнила Готтемюллер.

Свідоцтвом того, зазначила вона, є значний фінансовий внесок Сполучених Штатів до фонду "Укриття" і рахунку ядерної безпеки, який при донорській конференції поповнився ще на 123 млн доларів.

"Всього США інвестували мільйони доларів в програми ядерної безпеки, охорони здоров'я і нерозповсюдження в Україні", - сказала помічник державного секретаря США.

Вона поділилася своїми враженнями від відвідування Чорнобиля і 30-кілометрової зони в 1990-х роках, коли обіймала посаду помічника міністра енергетики з питань нерозповсюдження і національної безпеки. "Це був шоковий досвід для мене, але я була рада вже тоді побачити міжнародну співпрацю в подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи", - сказала Готтемюллер.

"Ядерна безпека не знає меж", - зазначила помічник держсекретаря США, додавши, що світ повинен витягнути уроки з трагедій в Україні і Японії.

Читайте також:

Україна відроджує сільське господарство у Чорнобильській зоні

25-річчя аварії на ЧАЕС: репортаж з "зони відчуження"

На пільги чорнобильцям у цьому році виділили в 10 разів менше, ніж передбачалося

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: