США обурилися: Україна постачала зброю терористам

Українське судно "Фаїна" везло зброю не до Кенії, а до Південного Судану, який США вважають терористичною країною.

 США вважають, що Україна везла зброю до Південного Судану на судні "Фаїна", яке було захоплено піратами в 2008 році. Південний Судан США вважають терористичною країною.

Про вантаж "Фаїни" йдеться у оприлюдненій Wikileaks депеші від 11 вересня 2009 року, яка складена за результатами зустрічі заступника першого помічника Держсекретаря США Вана Діпена з українською стороною.

Як відомо, українське судно "Фаїна" було захоплене сомалійськими піратами 25 вересня 2008 року в нейтральних водах ближче до Кенії. Судно слідувало під прапором Белізу до Кенії і перевозило військову техніку, зокрема близько 30 танків Т-72, запчастини до бронетехніки.

У ЗМІ поширювались чутки, що зброя на судні була направлена не до Кенії, а до Південного Судану, який, зокрема, США вважають терористичною країною.

Україна, проте, завжди відкидала будь-які звинувачення у продажі зброї Південному Судану.

Як стало відомо завдяки Wikileaks, американський урядовець Діпен зустрічався з заступником гендиректора "Укрспецекспорту" Валерієм Лисенком та директором департаменту контролю над озброєнням та військово-технічного співробітництва МЗС Олександром Никоненком.

Під час розмови з Лисенком, який відкидав звинувачення про продаж зброї Судану Діпен нібито був вимушений показати зображення з супутника.

Вони свідчили, що "танки Т-72 були вивантажені у Кенії, транспортовані до відстійників на залізниці для подальшого переведення, та остаточно до Південного Судану".

Ця інформація викликала у української сторони сум'яття. Діпен заявив, що кожна країна має суверенне право на експортну політику, але неправда – це "не те, чого США могли очікувати від стратегічного партнера".

В свою чергу Лисенко повідомив, що Україна вивчить цю інформацію, та підкреслив, що Україна має відносини лише з Кенією, та не мала жодних стосунків із Південним Суданом.

Він також додав, що Україна не може нести відповідальність за дії третьої країни.

Нагадаємо, оприлюднення Wikileaks секретних документів (у тому числі тих, що стосуються України) триває. Зокрема, у середу, 8 грудня стало відомо, що Україна під час переговорів з США про нерозповсюдження зброї у вересні 2009 року просила додаткових гарантій безпеки, оскільки відчувала загрозу після війни Росії з Грузією.

Читайте також:

В Польщі визнали, що Україна для них буферна зона

WikiLeaks: американці визнали, що у Естонії параноя щодо Росії

Wikileaks: США були невдоволені тим, як Україна торгує зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: