США зафіксували в Україні надвисокий рівень корупції у гiлках влади

США заявили, що хоч українське законодавство і передбачає кримiнальне покарання за хабарництво, проте корупцiя залишається великою проблемою в усіх гілках влади.

Боротьба з корупцiйними проявами в Українi залишається неефективною i покарання за них застосовуються вкрай рідко.

Про це йдеться в звiтi Бюро демократiї, прав людини та працi Державного департаменту США "Звiт про права людини: Україна, 2010 рiк".

У роздiлi "Посадова корупцiя i прозорiсть влади" зазначається, що українське законодавство передбачає кримiнальне покарання за хабарництво, проте корупцiя залишається великою проблемою i минулого року була широко поширена у виконавчiй, законодавчiй та судовiй гiлках влади i в суспiльствi.

"Посадовi особи, зокрема високопоставленi чиновники, часто провадили безкарну корупцiйну дiяльнiсть. 5 жовтня на зустрiчi з iноземними iнвесторами в Києвi президент Групи держав проти корупцiї (GRECO) Драго Кос заявив, що вiн не побачив полiпшень у боротьбi з корупцiєю в країнi вiдтодi, як уряд Януковича (президент Вiктор Янукович) почав працювати", - йдеться у звiтi.

У документi згадують заяву глави держави вiд 22 квiтня про те, що Генпрокуратура порушила понад 30 кримiнальних справ за звинуваченням у розкраданнi державних коштiв членами попереднього уряду.

При цьому зазначається, що "опозицiйнi полiтики стверджували, що звинувачення були полiтично мотивованими".

В звіті згадується арешт екс-голови Митної служби Анатолiя Макаренка i екс-першого заступника глави "Нафтогазу", а також затримання екс-мiнiстра економiки Богдана Данилишина в Чехiї.

"У груднi прокуратура заарештувала кiлькох колишнiх високопоставлених урядових чиновникiв, якi мають зв'язки з лiдером опозицiї i колишнiм прем'єр-мiнiстром Юлiєю Тимошенко, зокрема Георгiя Фiлiпчука, Євгена Корнiйчука, Миколу Петренка, Юрiя Луценка", - зазначає Держдепартамент США.

"Тимошенко сама ходила на допит щонайменше дев'ять разiв у груднi... Колишнього першого заступника прем'єра Олександра Турчинова також викликали на допит принаймнi шiсть разiв протягом останнiх чотирьох мiсяцiв року", - згадується у звiтi.

У Держдепартаментi нагадують, що численнi спостерiгачi висловлювали занепокоєння вибiрковим переслiдуванням, за небагатьма винятками, вищих посадових осiб, пов'язаних iз попереднiм урядом, що дає можливiсть говорити про полiтично мотивоване судове переслiдування полiтичних опонентiв.

Читайте також:

Росії випустили секс-календар проти корупції

Янукович зобов'язав чиновників декларувати доходи і витрати

У Росії випустили секс-календар проти корупції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: