Стала відома потенційна президія ВР

Крім Арсенія Яценюка як кандидата на пост голови ВР, віце-спікером може стати Микола Томенко, а першим віце-спікером - Адам Мартинюк.

Фракція БЮТ висунула кандидатуру Миколи Томенка на посаду віце-спікера Верховної ради.

Про це "Українській правді" повідомив член БЮТ Олександр Турчинов.

"Томенка висуваємо на віце-спікера, а першого віце-спікера віддаємо опозиції", - сказав Турчинов.

Він повідомив, що БЮТ вирішив відмовитися від ідеї проведення відкритого голосування за спікера парламенту.

"Наша Україна" виявилася неготова на цей крок. Вони кажуть, що в такому разі Партія регіонів буде блокувати трибуну", - пояснив Турчинов.

Він також повідомив, що БЮТ має інструментарій для того, щоб забезпечити результативне голосування за кандидатуру члена "НУ-НС" Арсенія Яценюка таємними бюлетенями.

"Ми будемо демонструвати всі бюлетені, які візьмуть наші депутати, колегам з "Нашої України". Вони також контролюватимуть своє голосування", - зазначив член БЮТ.

"Це традиція взаємного контролю у Верховній раді. Крім того всі депутати готові будуть показати свої бюлетені з позначками за Яценюка пресі", - додав Турчинов.

Арсеній Яценюк
УНІАН
Арсеній Яценюк залишається єдиним кандидатом від коаліції на пост спікера
Водночас джерело "Української правди" повідомило, що на посаду першого віце-спікера буде запропоновано кандидатуру члена Компартії Адама Мартинюка.

Таким чином пакет для обрання керівництва Верховної ради складатиметься з Яценюка, Томенка та Мартинюка.

Крім того під час виступу у Верховній раді Юлія Тимошенко запропонувала провести одночасне таємне голосування одразу за всю президію Верховної ради.

Тимошенко наголосила, що "для того, щоб не було сумнівів, що більшість чітко дотримається цих зобов'язань, (ми пропонуємо) так як це передбачено регламентом, проголосувати таємно бюлетенями, але проголосувати одночасно за президію парламенту".

"Це буде перший крок, який буде демонструвати волю більшості у Верховній раді - віддати права по контролю, по дотриманню всіх процедур у регламенті, опозиції", - заявила лідер БЮТ.

"Тому ми готові одним із першим прийняти законопроект про опозицію, який буде узгоджений з меншістю і давати можливість здійснювати контроль за діями влади", - додала вона.

В свою чергу комуніст Адам Мартинюк з посиланням на інформацію Секретаріату Верховної ради повідомив про відсутність декількох депутатів від НУ-НС і БЮТ.

Адам Мартинюк
УНІАН
Незмінний перший віце-спікер Адам Мартинюк може знову повернутися у насиджене крісло
Про це він заявив, як головуючий на засіданні, посилаючись на статтю регламенту, за якою потрібно оголошувати про відсутність тих чи інших депутатів.

Так Мартинюк назвав депутата від БЮТ Андрія Шкіля, від НУ-НС – Олександра Бондаря, Зіновія Шкутяка, Івана Сподаренка.

Однак фракції заявили, що Шкіль і Бондар присутні в залі засідань. Більше того, Шкіль зранку у Верховній раді давав коментарі журналістам.

Представники БЮТ і НУ-НС також вимагали зробити Секретаріату Верховної ради зауваження в зв’язку з поданням неправдивої інформації, однак Мартинюк відмовився це зробити.

Всього в залі зареєструвалися 287 депутатів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: