Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Адвокат розповів деталі обміну засудженого в Ірані українського моряка на іранського шпигуна

Іранець хоче повернутися до України.

Засудженого в Ірані за вбивство українського моряка Андрія Новічкова обміняли на іранця Алі Джадуея, якого в Україні засудили за шпигунство.

Про це в ефірі Громадського розповів адвокат іранського шпигуна Григорій Мар’яновський.

За його словами, Алі Джадуея затримали у серпні 2016 року, Новічкова – пізніше. "Але казати, що його затримали саме для того, аби обміняти на Алі — я не можу ні підтвердити, ні спростувати", — сказав адвокат.

Переговори про обмін розпочалися навесні 2018-го року. Обмін стався після того, як президент України Петро Порошенко помилував Алі Джадуея, а президент Ірану – Андрія Новічкова відповідно.

Адвокат зазначив, що для українського суду іранець залишився винним у шпигунстві, але в помилуванні йдеться, що з нього зняті основне та додаткові обвинувачення.

Мар'яновський додав, що Джадуей хоче повернутися до України, оскільки у нього тут залишилася родина.

"В нього є дружина, брак офіційно зареєстрований. В нього дочка, у грудні їй виповнилося 2 роки", — сказав адвокат.

Нагадаємо, 33-річний одесит Андрій Новічков, моряк із 10-річним досвідом, працював помічником капітана на судні Arezoo під прапором Ірану, коли там стався інцидент з одним із матросів. Вранці 17 січня 2017 року, коли судно перебувало у Південно-Китайському морі, молодший рядовий матрос Мухамед Бахранпур вистрибнув за борт. Свідком цього став Новічков, проте згодом його звинуватили у вбивстві іранського моряка.

Півроку українець провів у місцевій в’язниці, де в нього погіршилось здоров’я - сталося загострення давньої післяопераційної травми на хребті у поперековому відділі, через що йому було складно пересуватися. 13 вересня 2017 року Новічков вийшов на підписку про невиїзд на поруки консула, проте знову був затриманий іранськими правоохоронцями. У липні 2018 року після повторного затримання моряк оголосив голодування.

9 січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що моряк повернеться на батьківщину.

Відео Обмін моряка на шпигуна: українець, якому загрожувала страта в Ірані, повернувся додому

До Києва прилетів український моряк, якому в Ірані загрожувала смертна кара. Одесита Андрія Новічкова майже два роки тримали в іранській тюрмі. Його звинувачували у вбивстві. На судні, яким ходив Новічков, сталася надзвичайна ситуація - іранський матрос вистрибнув за борт. 

Обмін моряка на шпигуна: українець, якому загрожувала страта в Ірані, повернувся додому

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції