Стало відомо, хто збудує меморіал Героям Небесної сотні у Києві

Стало відомо, хто збудує меморіал Героям Небесної сотні у Києві

Фото: Reuters

Вартість меморіалу коштуватиме державі 143 млн гривень.

Меморіал Героям Небесної сотні будуватиме ТОВ "Північно-український будівельний альянс" за 143 мільйони 296 тисяч гривень.

Про це у середу, 14 листопада, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні - Музею Революції Гідності Ігоря Пошивайла.

"Відбувся тендер. Було чотири учасники. Переможцем торгів стало ТОВ "Північно-український будівельний альянс" з пропозицією у 143 млн 296 тис. Зараз перевіряємо документи на відповідність тендерним вимогам. Остаточно переможець буде визначений у найближчі дні", - сказав він.

За словами Пошивайла, наступним у тендері після переможця йде ТОВ "Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельна виробнича майстерня "Україна-реставрація" з пропозицією у 148 млн 808 тис. грн.

Згідно з проектно-кошторисною документацією, початкова вартість робіт з будівництва Меморіалу Героям Небесної сотні була оцінена у 154 млн грн. Водночас у ході тендеру було обрано підприємство, котре зголосилося звести Меморіал за найнижчу ціну. Згідно з умовами договору, Меморіал має бути побудований упродовж 9 місяців від моменту перемоги у тендері.

За словами Пошивайла, наразі будівництво неможливе, оскільки ділянка на вулиці Інститутській у Києві, де має бути зведений Меморіал, арештована Печерським райсудом столиці за клопотанням Генпрокуратури до моменту завершення слідчих експериментів.

Нагадаємо, раніше у листопаді у Києві почали демонтаж пам'ятника Небесній сотні на алеї Героїв Небесної Сотні.

Демонтаж пам'ятника вже кілька місяців вимагають активісти, родини Героїв Небесної сотні та слідчі, оскільки пам'ятник заважає експертам з'ясувати напрямки пострілів за допомогою лазерів. Пам'ятний хрест заважає розставити манекени. До того ж, наразі ландшафт не відповідає тому, що був у лютому 2014 року.

Для проведення експерименту прокуратурі потрібно буде щонайменше 16 днів. Державна установа "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності" надала дозвіл для демонтажу 16 жовтня. Після закінчення слідчого експерименту планують почати роботи з побудови меморіалу Героям Небесної Сотні.

Меморіал героям "Небесної сотні" демонтують задля проведення слідчого експерименту

Меморіал героям "Небесної сотні" демонтують задля проведення слідчого експерименту

Повʼязані теми:

Наступна публікація