Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стало відомо, коли може відбутись зведення на престол митрополита Епіфанія

Дата може збігтися із днем народження предстоятеля ПЦУ.

Інтронізація – зведення на престол – предстоятеля Православної церкви митрополита Епіфанія може відбутися 3 лютого.

Про це повідомив в ефірі телеканалу "Прямий" представник митрополита Київського і всієї України отець Іван Сидор.

"Дата інтронізації точно не узгоджена. Я думаю, що 3 лютого, коли блаженніший митрополит Епіфаній відзначатиме 40-річчя своє. На день народження, можливо, зроблять інтронізацію",- сказав отець Іван.

Разом з цим, він розповів, що з 15 грудня Михайлівський собор став кафедральним собором ПЦУ. Водночас він не зміг відповісти, чи може стати подвір'я Михайлівського монастиря резиденцією глави ПЦУ.

"Можливо – центр міста, біля Софії, і оскільки в Софії діє музей, Національний заповідник, приміщення, як такого немає, цілком очевидно, що, можливо, тут буде резиденція. Але це тільки моя думка", – підкреслив священик.

Зазначимо, інтронізація – урочисте громадське богослужіння, під час якого новообраного предстоятеля церкви зводять на його кафедру. Інтронізація відбувається під час літургії, новообраного ієрарха одягають у богослужбові шати, які відповідають його сану.

Нагадаємо 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Наступного дня, 6 січня, його урочисто вручили предстоятелю ПЦУ. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції