Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стало відомо, коли може відбутись зведення на престол митрополита Епіфанія

Стало відомо, коли може відбутись зведення на престол митрополита Епіфанія

Дата може збігтися із днем народження предстоятеля ПЦУ.

Інтронізація – зведення на престол – предстоятеля Православної церкви митрополита Епіфанія може відбутися 3 лютого.

Про це повідомив в ефірі телеканалу "Прямий" представник митрополита Київського і всієї України отець Іван Сидор.

"Дата інтронізації точно не узгоджена. Я думаю, що 3 лютого, коли блаженніший митрополит Епіфаній відзначатиме 40-річчя своє. На день народження, можливо, зроблять інтронізацію",- сказав отець Іван.

Разом з цим, він розповів, що з 15 грудня Михайлівський собор став кафедральним собором ПЦУ. Водночас він не зміг відповісти, чи може стати подвір'я Михайлівського монастиря резиденцією глави ПЦУ.

"Можливо – центр міста, біля Софії, і оскільки в Софії діє музей, Національний заповідник, приміщення, як такого немає, цілком очевидно, що, можливо, тут буде резиденція. Але це тільки моя думка", – підкреслив священик.

Зазначимо, інтронізація – урочисте громадське богослужіння, під час якого новообраного предстоятеля церкви зводять на його кафедру. Інтронізація відбувається під час літургії, новообраного ієрарха одягають у богослужбові шати, які відповідають його сану.

Нагадаємо 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Наступного дня, 6 січня, його урочисто вручили предстоятелю ПЦУ. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції