Стало відомо, коли українська стане обов’язковою мовою ЗНО
Наразі мову під час складання іспиту для вступу до вишів в Україні можна обирати.

Українська стане обов’язковою мовою зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) від 1 січня 2025 року. Наразі мову під час складання іспиту для вступу до вишів в Україні можна обирати.
Про це повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь в інтерв’ю "Радіо Свобода", у неділю, 24 січня, пише видання.
За його словами, ЗНО потерпає від різноманітних атак.
"З одного боку, кажуть, що це дискримінує здобувачів освіти, вступників до українських університетів. З іншого боку, ЗНО не дає начебто об’єктивної картини знань і навичок випускників закладів освіти", - сказав Кремінь.
Мовний омбудсмен наголосив, що ЗНО як обов’язкове для складання – один із критеріїв і факторів боротьби з корупцією на рівні вступу до вишів.
"Українська повинна бути обов’язковою для ЗНО. І сьогодні треба утверджувати ще і якість викладання, якість тестів самого ЗНО. Щоб тести ЗНО мали, крім усього іншого, високу оцінку. Бо, скажімо, вимоги до сертифікатів рівня володіння державною мовою державними службовцями відповідають європейським стандартам і рекомендаціям. Хочеться, щоб і ЗНО відповідало аналогічним критеріям. І щоб вони були чіткими, зрозумілими і прозорими", – пояснив Тарас Кремінь.
Читайте також:
- У МОН розглядають чотири сценарії проведення ЗНО у 2021 році
- Школярам з найвищими балами ЗНО платитимуть премію: названо суму
- Платні тести і грошове заохочення: які новації ЗНО чекають на абітурієнтів
Відео Говорити українською: як у Києві відреагували на новий закон та чи дотримуються його
На 30-му році незалежності Україна пробує захистити свою державну мову. З цього приводу у сесійній залі було багато скандалів і сварок. Як відреагували на новий закон кияни та чи дотримуються його – дивіться.
