Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стало відомо, коли запрацюють офіційно відкриті в Харкові станція метро і філармонія

Метрополітен може прийняти пасажирів уже наступного тижня, а на концерт органної музики доведеться чекати мінімум два місяці.

Два довгоочікуваних довгобуди відкрили у Харкові. Об'єкти здавали поспіхом, щоби встигнути до Дня Незалежності та візиту президента, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Станцію метро "Перемога" зводили майже чверть століття, витративши на це 600 млн гривень. "Скільки тут живу, стільки пам'ятаю, що тут було огороджено, було не дуже зручно пройти. Зараз, звичайно, дуже добре. Розв'язка гарна – в будь-яку частину міста можна дістатися", - каже жителька Харкова Ірина Бухавець.

Відео У Харкові формально відкрили станцію метро, яку будували майже чверть століття

Щоправда, попри офіційне відкриття, пасажири станцією ще не можуть користуватися. Будівельні роботи закінчені, але останнє слово за Кабінетом міністрів, який ще не підписав акт на експлуатацію. "Нам необхідний сертифікат. Наскільки мені відомо, Кабінет міністрів розглядатиме це питання у вівторок", - пояснив мер Харкова Геннадій Кернес.

За участі президента Петра Порошенка відкривали інший довгобуд – обласну філармонію. Її реконструкція почалася 10 років тому ще за часів керівництва областю Арсена Авакова – нинішнього міністра внутрішніх справ. "З того основного історичного зала хотіли зробити меблевий салон і продати це приміщення у приватні руки. Тоді ж виникла ідея, ми зробили благодійний аукціон і почалася реконструкція філармонії", - пригадує він.

Фотогалерея Порошенко у Харкові відкрив органний зал, у якому не встигли налаштувати орган (9 фото)

У концертній залі тепер новий орган на 5,7 тис. труб. Він найбільший в Україні, каже керівник філармонії. Але грати на ньому ще неможливо. Німецькі фахівці не встигли його настроїти до урочистої церемонії. "Із 5 вересня почнуть працювати. Вони доводять його – інтонують. Налаштовують, як рояль, як будь-який інструмент", - розповів директор закладу Юрій Янко.

Новий орган зазвучить приблизно за два місяці. А другу чергу реконструкції філармонії, а це ще одна концертна зала, за умови фінансування здадуть в експлуатацію за два роки.

Кореспондент ТСН Світлана Федчун

Залиште свій коментар

Вибір редакції