Стан справ на судні "Свята Софія" критичний

Стан справ на судні "Свята Софія", яке через борги і поганий технічний стан не може дістатися берега, критичний, повідомили представники ініціативної групи, члени партії "Сильна Україна".

Стан справ на судні "Свята Софія" критичний. Про це повідомила голова ініціативної групи з порятунку моряків, керівник Одеської обласної організації партії "Сильна Україна" Світлана Фабрикант.

За її словами, машинне відділення на кораблі затоплене, судно знеструмлене, через що не можна відкачати воду або підняти якір. Це означає, що самостійно судно до Порт-Саїда не дійде.

Зараз "Свята Софія" знаходяться в нейтральних водах на шляху проходження інших суден у Порт-Саїд. У ніч з 21-го на 22-е серпня у повністю знеструмлений суховантаж ледь не врізалося риболовецьке судно. Українці випадково помітили загрозу, що наближалася, і ліхтариками подали сигнал лиха.

Як розповіли моряки, ще в січні за документами "Свята Софія" повинна була стати на ремонт в Іллічівську, однак судновласник направив судно в Херсон, а звідти - в Порт-Саїд.

Як повідомлялося, з 25 березня члени екіпажу знаходяться в тяжкому становищі. Через борги судновласника і поганий стан судна єгипетська влада відмовили йому в заході до порту. Двічі українці були змушені посилати сигнали SOS і запускати червоні сигнальні ракети.

Українці вкрай обурені тим, що судновласник і компанія-оператор не виконували своїх обіцянок надати допомогу команді, а ITF (Міжнародна федерація транспортних робітників) і єгипетська влада ігнорували міжнародні норми морського права, що зобов'язують невідкладно надавати допомогу потерпілим морякам.

У ситуацію втрутилося консульство України в Єгипті. Операції з повернення одинадцяти українців на Батьківщину всіляко надає підтримку особисто віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Члени екіпажу "Святої Софії" передали Світлані Фабрикант і представникам фонду "Ассоль" всі документи щодо листування з судновласником і ITF, повідомлення портових служб про аварійний стан судна та інші матеріали, які будуть направлені адвокатської групі для подачі позовів до суду.

Єгипетська військова влада готова пустити "Святу Софію" в Порт-Саїд з попередньою оплатою вартості буксирування і погашення штрафів. Поки вирішується: буде це зроблено за передоплатою або в рахунок арешту вантажу і судна.

В даний час у Єгипті тривають складні переговори ініціативної групи від "Сильної України" та фонду допомоги морякам "Ассоль" з місцевою владою про транспортування аварійного судна "Свята Софія" до Порт-Саїда і повернення 11 членів екіпажу цього судна в Україну.

О 16:00 25-го серпня, за словами керівника ініціативної групи Світлани Фабрикант, вони знову вирушили на потопаючий суховантаж, щоб зняти з борту п'ятьох українських моряків і відправити їх додому.

Шість людей, які залишилися, - це вимушений мінімум членів екіпажу, який не тільки може забезпечити мінімальну життєдіяльність судна, але й безпеку буксирування суховантажу, де затоплене машинне відділення, немає світла і працюють генератори, і є небезпечний вантаж - фосфатні добрива.

Разом з ініціативною групою одеситів на борт "Святої Софії" піднялися адвокат, який буде представляти інтереси українських моряків в судах, і фахівці, яким належить оцінити технічний стан тонучого суховантажа. Від їх укладення залежать оцінка вартості відбуксирування небезпечного судна, терміни транспортування "Святої Софії" до причалу найближчого порту і дата повернення команди до України.

Нагадаємо, що 24-го серпня близько 16 години за київським часом, незважаючи на сильний шторм в Червоному морі, до судна на морському катері дісталися представники "Сильної України" та фонду допомоги морякам "Ассоль". Моряки почуваються нормально, але не сьогодні-завтра їхнє судно може піти на дно.

Читайте також:

Українських моряків посадили до найкривавішої тюрми Венесуели

У Греції з-під арешту звільнили українських моряків

Росіяни проявляють інтерес до Народного праймеріз "Сильної України"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: