Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Становлення ПЦУ: які православні церкви визнають українську автокефалію

Цей процес може тривати десятиліттями.

Отримання Томосу – це фінал процедури надання автокефалії українській Церкві. Вона вже існує і це – беззаперечний факт. І тепер ми очікуємо визнання іншими церквами.

У світі, окрім української, нині існує ще 14 православних церков. Всі вони – визнані і ключовою ознакою цього є те, що їхні очільники поминають одне одного під час Богослужінь, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Київського Митрополита Епіфанія вже поминають у Вселенському Патріархаті. Автокефалію України на останньому Синоді вже схвалила Грузія, втім, офіційно про це оголосять пізніше: там чекали вручення Томосу. Найімовірніше, визнає і Румунська церква - обговорювати українське питання вони будуть у лютому на Синоді. Можна розраховувати і на позитивне рішення від Греції та Кіпру, хоча, очевидно, квапитися вони не стануть.

В Єрусалимі спочатку наголосили, що автокефалія Україні не на часі, але пізніше натякнули на підтримку Константинополя. Болгарська церква взяла час на вивчення українського питання. 

Албанська ігнорувала українську проблему, але засудила РПЦ за те, що та розірвала стосунки з Вселенським патріархатом.

У найближчі роки українську церкву абсолютно точно не визнає російська. Відверто промосковськими називають також Сербську, Польську та Чеську церкви. Поляки вже заявили - Українську церкву не визнають. Підтримують Москву і два найстаріші Патріархати – Антіохійський та Александрійський – вони теж не ухвалюватимуть рішень про визнання найближчим часом. 

Треба зазначити - після отримання Томосу від Константинополя, визнання інших церков принципово на українське церковне життя не вплине. А в історії були випадки, коли церкви чекали на визнання десятиліттями. 

Неллі Ковальська

ВідеоСтановлення ПЦУ: які православні церкви визнають українську автокефалію

Отримання Томосу – це фінал процедури надання автокефалії Українській Церкві. У світі, окрім української, нині існує ще 14 православних церков. Всі вони – визнані, і ключовою ознакою цього є те, що їхні очільники поминають одне одного під час Богослужінь. 

Становлення ПЦУ: які православні церкви визнають українську автокефалію

Залиште свій коментар

Вибір редакції