Старт VIII сесії Ради: що депутати планують ухвалити до липня 2011 року

Депутатський максимум до літа 2011 року: переписати Конституцію, змінити правила праці, реформувати пенсійну систему, ухвалити житловий кодекс.

У вівторок, 1 лютого, стартує VIII сесія Верховної ради VI скликання, протягом якої депутати планують ухвалити низку ключових для країни рішень.

Серед них - внесення змін до Конституції щодо термінів виборів, ухвалення антикорупційного закону, а також виборчого, житлового і трудового кодексів. Уже в березні депутати почнуть голосувати за пенсійні закони, а закриють це питання остаточно ближче до кінця року.

"Однозначного рішення щодо збільшення пенсійного віку ще немає. Це крайній випадок, вона може бути прийнята, якщо не буде іншого варіанту. Не виключено, що ми залишимо базову пенсійну систему. А ті, хто стане користуватися новою схемою, отримуватимуть набагато більше", - запевнив регіонал Вадим Колесніченко.

За прогнозами депутатів, на майбутній сесії також буде розглянута реформа охорони здоров'я, закон про вищу освіту, ринок землі та удосконалено кримінальне законодавство.

Опозиція уже назвала майбутню сесію "чорною", оскільки, на їхню думку, вона тільки погіршить соціальний захист українців.

Що депутати планують прийняти на цій сесії:

1. Зміни до Конституції і виборчого законодавства

Дозволить перенести терміни парламентських і президентських виборів, запровадити змішану виборчу систему - за партійними списками і мажоритарним округам.

2. Земельне законодавство

Ухвалення законопроектів "Про ринок земель", "Про земельний кадастр" та інших, які повинні скасувати мораторій на купівлю-продаж сільгоспземель, заборонити продаж землі іноземцям.

3. Житловий кодекс

Прописує правила отримання житла та примусового виселення з будинків, що підлягають реконструкції або знесення. Розширює права банків щодо закладених квартир, примушує до створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

4. Трудовий кодекс

Роботодавець зможе відправити працівника в неоплачувану відпустку на строк до 2 місяців, контролювати підлеглих за допомогою технічних засобів. Максимальна тривалість робочого дня збільшується до 12 годин, тижня - до 48. Скасовується грошова компенсація при звільненні за невикористану відпустку, за відкликання з відпустки - компенсація.

5. Пенсійна реформа

Пенсійний вік жінок збираються підвищити з 55 до 60 років. Збільшується мінімальний стаж, з 20 до 30 років для жінок, з 25 до 35 років - для чоловіків. Працюючих пенсіонерів позбавлять надбавки за понаднормовий стаж і доплат, а максимальна пенсія становитиме 12 мінімальних пенсій.

Читайте також:

Рада планує провести парламентські вибори в 2012 році

Уряд пропонує Раді збільшити пенсійний вік для жінок до 60 років

Новий Трудовий кодекс: тепер звільнити працівника буде легше

Новий Житловий кодекс: українців примусово виселятимуть з квартир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: