Стартова ціна 1,5 млн гривень: затриманий сейнер "Норд" продають з аукціону

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На корабель уже є кілька реальних покупців.

Скандальний риболовецький сейнер "Норд", який навесні затримали прикордонники, продадуть з аукціону. Слідство вже з’ясувало, що російський екіпаж займався незаконним виловом риби, а українське судно було протиправно перереєстроване в РФ після окупації Криму, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Над цим кораблем зараз немає прапора – вже кілька місяців сейнер чекає своєї долі у бердянському порту. Сьогодні усі документи передають новому розпоряднику. Сейнер, який навесні заарештували українські прикордонники за незаконний вилов риби, мав прописку, видану окупаційною владою півострова, а самі рибалки – паспорти, оформлені у анексованій Керчі. На борту судна виявили майже 5 тонн морепродуктів.

ВідеоСкандальний сейнер "Норд", заарештований в Азовському морі, продадуть з аукціону

Скандальний сейнер "Норд", заарештований в Азовському морі, продадуть з аукціону. Як стало відомо ТСН, судно вже передали агенції, яка займатиметься торгами. Навесні риболовецький сейнер під російським прапором затримали наші прикордонники. Слідчі з’ясували, екіпаж займався незаконним виловом риби, а українське судно було протиправно перереєстроване в Росії після окупації Криму. 

Скандальний сейнер "Норд", заарештований в Азовському морі, продадуть з аукціону

Вже за місяць "Норд" має змінити своїх власників. Як нові господарі використовуватимуть корабель, поки не відомо, але, вочевидь, написи на ящиках Crimean fish таки затиратимуть – із кримською рибою доведеться дещо зачекати. Сейнер оцінили трохи більше, ніж у півтора мільйона гривень, але протягом торгів ця сума має збільшитись в рази. Чиновники видають секрет: "Нордом" цікавляться одразу кілька великих покупців. "Майже 60 тисяч доларів. Це небагато для такого судна, я думаю, що торги покажуть його дійсну вартість. Перейменовувати – це питання вже до нового власника, я думаю", - сказав генеральний директор ДП "СЕТАМ" Віктор Вишньов.

Представники омбудсмена описують особисті речі моряків, які покинули судно. Ті забирались швидко – розкидані прибори у камбузі, бушлати та навіть ноутбук. Власників цього майна ще  мають відшукати. "Всі речі, які є, які відносяться до власних речей, ми опишемо, і запропонуємо морякам їх забрати, якщо вони побажають це зробити. Запрошували, але вони, на жаль, відмовилися через адвоката прибути сюди на судно. Це їх позиція, і ми її поважаємо, у тому числі", - розповів представник уповноваженого з прав людини у південних областях Олександр Остапенко.

Більша частина екіпажу арештованого судна вже покинула територію України. "Члени екіпажу допитані у якості свідків у межах кримінального провадження, тому до них ніяких питань немає. По вказаним членам екіпажу проведені усі необхідні слідчі дії", - констатував керівник відділу прокуратури АР Крим Микола Єложенко. А от капітан перебуває на підписці про невиїзд. За порушення правил перетину окупованої території чоловікові загрожує до п’яти років ув’язнення.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції