Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стати трансгендером можна за 10 тисяч доларів у Таїланді або завдяки тривалій програмі лікування в Україні

Медики попереджають, що хірургічне втручання небезпечне, і не радять його робити без реальної потреби.

Неоднозначні емоції в українців викликають трансгендери – люди, які відчувають жіночу душу у чоловічому тілі і навпаки. У минулому співак Борис Апрєль, а нині співачка Зіанджа відкрито говорить про зміну статі і вже навчилася заробляти гроші на популярності, однак непублічним трансгенедерним людям доводиться страждати від дискримінації та від неприйняття, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Для 39-річної Анастасії стосунки з батьками складаються нелегко, бо ті в гостях хочуть бачити сина, а в спілкуванні воліють не чіпати тему гендерної трансформації. Рідна дитина Анастасію називає татом. Із подібними проблемами до центру для трансгендерів у Києві щомісяця приходять до двох десятків людей. Статистики по Україні не існує, бо більшість остерігаються дискримінації та провадять закритий спосіб життя.

ВідеоДискримінації та неприйняття: що доводиться переживати трансгендерам в Україні

Трансгендери - люди, які відчувають жіночу душу у чоловічому тілі і навпаки, бачать себе чоловіками, які випадково народилися жінкою. Яскравий приклад співачка Зіанджа. У минулому - співак Борис Апрель. Вона відкрито говорить про свою зміну статі і вже навчилася заробляти гроші на популярності. В той же час непублічним трансгенедерним людям доводиться страждати.

Дискримінації та неприйняття: що доводиться переживати трансгендерам в Україні

У пошуках своєї статі трансгендерні люди найчастіше опиняються у Таїланді, де трансгендери - популярний спосіб заробити гроші. Туди їдуть і робити пластичні операції зі зміни статі: стати жінкою, коли раніше був чоловіком, коштує близько 10 тисяч доларів, а от жіноче переродження в чоловіка може обійтися вп’ятеро дешевше. Український хірург Ростислав Валіхновський противник таких операцій, бо в усьому світі випадків, коли люди насправді потребують послуг спеціаліста, небагато. "Невеликий відсоток є справжніх гермафродитів – пацієнтів, яким справді необхідні такі операції", - каже він. Хірург попереджає, що подібні операції дуже небезпечні. "Мають величезну кількість хірургічних травм", - пояснив він.

Офіційно в Україні шлях до зміни статі виглядає наступним чином: спочатку потрібно просто звернутися до сімейного лікаря, котрий дасть направлення до психіатра, який має поставити діагноз "транссексуалізм" та скерувати до ендокринолога, який пропише гормональну терапію. Вона може тривати до двох років, і тільки опісля лікувально-консультативна комісія може видати медичне свідоцтво про корекцію статевої приналежності. Найтяжче трансгендерам знайти психіатра, який зрозуміє їхню проблему. "Вони не хочуть брати на себе відповідальності та ставити такий діагноз, а раптом він помилковий", - пояснює Анастасія.

Кореспондент ТСН Наталія Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції