"Стаття мертва". Луценко прокоментував скасування КС норми про незаконне збагачення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Генпрокурор не вбачає "нічого кримінального" у цьому рішенні.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що рішення Конституційного суду щодо скасування статті 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення не є несподіванкою, ця норма не діяла, оскільки жоден високопосадовець не був притягнутий до відповідальності за три роки її існування, а президент Петро Порошенко має намір внести на розгляд парламента новий законопроект з удосконаленою статтею. 

Про це він заявив у середу, 27 лютого, під час брифінгу.

"Рішення Конституційного суду України не є великою несподіванкою. Спеціалисти в галузі права знають, що наш "фантастичний" комітет з антикорупційної діяльності Верховної Ради підготував текст закону, який не відповідає практиці юридичного застосування. Свідченням цього є те, що за всі ці роки Національне антикорупційне бюро не змогло притягнути до відповідальності по цій статті жодну особу. Жодну", - заявив Луценко.

Юристи, за його словами, називають такі статті "мертвими" - тобто такими, що не можна застосувати на практиці.

"Тому висловлювати до Конституційного суду можуть ті, хто ретельно не вчитувався в документ. Я підтримую точку зору президента, що одразу після ознайомлення з висновком Конституційного суду, після аналізу того, на що він посилається і які норми не відповідають Конституції, глава держави має намір внести до парламенту новий законопроект, який буде дієвим і ефективним, щоб незаконне збагачення в нашій країні каралося не на словах, як сьогодні, а на ділі", - додав генпрокурор. 

"Треба спокійно ставитися до верховенства права і зрозуміти, що норми погано прописаного закону не діяли, і робити вигляд, що все нормально можна було, але ми вже третій рік очікуємо хоча б одного вироку чиновника категорії "А", - підсумував він.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, Конституційний суд 26 лютого визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальне покарання за незаконне збагачення. Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків. Тоді як законодавство покладає тягар доведення винятково на обвинувачення.

Народний депутат Мустафа Найєм своєю чергою оприлюднив список із 59 нардепів, які звернулися до КС із проханням скасувати цю статтю. Туди увійшли 23 члени фракції "Народний фронт", по 11 депутатів від БПП та фракції "Відродження" , 10 – від "Опоблоку", ще троє з фракції "Воля народу" та один депутат "Радикальної партії Олега Ляшка".

Відео Конституційний суд скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення

Доводити законність своїх статків владі більше не доведеться. Конституційний суд скасував статтю кримінального кодексу, згідно з якою чиновник мав доводити легальність свого збагачення. Але офіційне рішення ще не оприлюднили. Про скасування статті напередодні, посилаючись на власні джерела, повідомила "Українська правда". 

Конституційний суд скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення

Залиште свій коментар

Вибір редакції