Опитування: ставлення росіян до українців значно покращилося

Згідно із останніми соцопитуваннями, ставлення росіян до українців за останній рік значно покращилося, але демократичною Україну назвали лише 8% респондентів.

За останній рік ставлення росіян до українців значно покращилося, свідчать результати соціологічного опитування "Левада-центру".

Про своє позитивне ставлення до України повідомили 52% респондентів (рік тому - 29%), негативне - 36% (рік тому - 62%). 11% опитаних не визначилися.

При цьому більшість учасників опитування (66% росіян) вважають, що "Росія і Україна повинні бути незалежними, але дружніми державами – з відкритими кордонами, без віз і митниць". 22% виступають за об'єднання двох країн в одну державу, а 8% висловилися за те, щоб відносини Росії з Україною були такими ж, як з іншими державами, із закритими кордонами.

Цікаво, що 57% росіян вважають, що їхня країна більш демократична за Україну. Україну вважають більш демократичною лише 8% респондентів, а 19% назвали обидві держави "у рівній мірі недемократичними".

Водночас переважна більшість опитаних українців – 93% - оцінює своє ставлення до Росії як "дуже добре/в основному добре". Погано ставляться до свого північного сусіда лише 4% українців, а 3% не змогли відповісти на запитання.

Опитування було проведене з 29 січня по 1 лютого в 127 населених пунктах Росії (опитано 1600 громадян за репрезентативною вибіркою), а з 4 по 13 січня 2010 року також за репрезентативною вибіркою було опитано 2040 мешканців України.

Читайте також:

Україна не вступатиме до митного союзу з Росією

Українці більше вірять у дружбу з Росією, ніж з ЄС

Опитування: кожен п’ятий українець прагне об’єднання з Росією

Рейтинг Інтернет-запитів: українців цікавить "кількість ідіотів у Росії"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: