Ставнійчук: депутатів не замінять

Представник президента в ЦВК Марина Ставнійчук наголошує, що ЦВК не має правових підстав для рішення про заміщення народних депутатів, які склали повноваження.


Заступник керівника секретаріату президента, представник глави держави в центральній виборчій комісії Марина Ставнійчук наголошує, що в ЦВК на сьогодні немає правових можливостей приймати рішення щодо заміщення народних депутатів, які склали свої повноваження. 

Як передає кореспондент УНІАН, про це Марина Ставнійчук сказала на брифінгу для ЗМІ. 

Водночас вона підкреслила, що ЦВК є незалежним органом і ухвалюватиме рішення самостійно. 

Висловлюючи свою позицію, Ставнійчук підкреслила, що президент наполягає на тому, що саме з 2 червня, після проведення з’їздів "Нашої України" і БЮТ Верховна рада є неповноважною. 

Вона нагадала про постанову парламенту, в якій виписується процедура складення народними депутатами своїх повноважень, і зауважила, що в п’ятницю, 15 червня, умови цієї постанови було виконано, оскільки було зачитано 155 заяв депутатів про вихід з фракцій. 


Вона наголосила, що пріоритетне право на припинення повноважень народних депутатів має з’їзд партії або блоку, і відповідні рішення ухвалили з’їзди "Нашої України" та БЮТ. 

Коментуючи судові процеси щодо цих рішень, Ставнійчук нагадала, що 16 червня Київський адміністративний апеляційний суд відмовив Партії промисловців та підприємців України у відкритті справи за апеляційною скаргою на рішення Печерського райсуду столиці. Таким чином, рішення Печерського суду, яке вказувало на те, що партії та блоки мають право достроково припиняти повноваження кандидатів у народні депутати, набуло законної сили. "Відтак за блоком ”Наша Україна” є право приймати рішення про "обнуління списків", - сказала Марина Ставнійчук. 

За її словами, на відміну від блоку ”Наша Україна”, якому ЦВК відмовив в “обнулінні списків”, рішення з БЮТ на сьогодні є чинним. Ставнійчук зауважила, що сьогодні відбуваються апеляційні оскарження рішень Печерського райсуду, який зупинив дію відповідної постанови, і тому рішення про “обнуління списків” є чинним. 


Говорячи про те, чи потрібно ЦВК виносити рішення щодо заміщення народних депутатів, які склали свої повноваження, Ставнійчук нагадала про існування правової колізії у зв’язку з тим, що зміни до закону про вибори народних депутатів набули чинності 2 червня, а вступлять у дію за 60 днів до дня дострокових виборів, тобто не раніше серпня. 

Таким чином, положення старого закону вже не діють, а нові – не вступили в дію, в тому числі й стаття, що визначає порядок визнання повноважності нових депутатів, наголосила Ставнійчук. 

Раніше на ухваленні рішення ЦВК щодо заміщення народних депутатів наполягає голова Верховної Ради V скликання Олександр Мороз. Він заявив, що ВР припинить працювати в сесійному режимі лише після рішення ЦВК про неможливість заміщення депутатів від "Нашої України" та БЮТ, що склали повноваження, наступними за списком кандидатами в депутати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: