Ставнійчук впевнена у ЦВК

Заступниця глави Секретаріату президента оприлюднила свої думки щодо дострокових парламентських виборів в Україні.

Марина Ставнійчук
Архів
Марина Ставнійчук впевнена в успішній організації дострокових виборів в Україні.

Заступник голови Секретаріату президента України Марина Ставнійчук зробила кілька заяв стосовно майбутніх парламентських виборів.

Зокрема, вона заявила, що не виключає майбутньої відмови українських політиків від блоків політичних партій як суб`єкта виборчого процесу й законодавчого закріплення положення, за яким у виборах можуть брати участь тільки партії.
 
"Такі підходи не нові. В Росії, наприклад, блоки політичних партій як суб`єкти виборчого процесу не існують. І домінуюча роль у висуненні кандидатів у депутати належить виключно партії. Можливо, в майбутньому таку пропозицію варто розглянути", - сказала Ставнійчук.
 
При цьому, за її словами, така зміна може набути чинності залежно від політичної ситуації.
 
"Практично пропорційна система в Україні якраз і впроваджувалася для того, щоб структурувати партійну систему й безперечно, що суб`єктом висунення кандидатів у депутати будуть партії. Але я думаю, що до цього Україна прийде з часом. Можливо, це буде на наступних виборах (маються на увазі – не позачергові), а, можливо, й через кілька парламентських виборів", - припустила вона.

Крім того, Ставнійчук заявила про свою впевненість в успішних діях ЦВК в сфері організації дострокових виборів. За словами заступниці голови Секретаріату у Центральної виборчої комісії є достатні організаційна і методологічна основи для організації і проведення дострокових виборів до Верховної ради 30 вересня. 

"Є законодавча база. Можна говорити про якість змін до закону про вибори народних депутатів України, але правовий механізм для проведення позачергових виборів створено, і у ЦВК є організаційна і методична основа для того, щоб почати і проводити позачергові вибори", - сказала Ставнійчук.

ЦВК
Архів

 
За її словами, ЦВК має методологічну базу для проведення виборів, яка була напрацьована попереднім складом Комісії. "Напрацьовані і нормативні акти методологічного характеру, напрацьовані форми документів, які можуть використовуватися при організації позачергових виборів", - пояснила Ставнійчук.

Раніше, 13 липня, член Центрвиборчкому (від СПУ) Олександр Чупахін заявив, що ЦВК на даний момент не може провести дострокові вибори до Верховної Ради 30 вересня, не порушуючи законодавство. Таку позицію Чупахін назвав своєю особистою, а не позицією комісії.

В свою чергу, Ставнійчук переконана, що ЦВК, відповідно до виборчого законодавства, повинна оголосити про початок виборчої кампанії не пізніше 1-2 серпня.

"ЦВК відповідно до законодавства ухвалює рішення про початок виборчого процесу не пізніше ніж за 60 днів до дня голосування", - сказала Ставнійчук.
.
Разом з тим, за її словами, ЦВК може й раніше ухвалити відповідне рішення. 

"Очевидно, й для всіх це є фактом, що дострокові вибори відбудуться 30 вересня, тому цілком зрозумілою й прорахованою є дата 2 серпня", - додала Ставнійчук.
 
Вона також вважає, що члени ЦВК не повинні давати політичні оцінки ситуації: "Члени ЦВК повинні керуватися Конституцією й законами". 

За її інформацією, з наступного тижня Центрвиборчком майже в повному складі повертається до виконання своїх обов`язків після чергових відпусток.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: