Стельмах залишається головою НБУ

Міністр юстиції вважає, що Стельмах залишаються очолювати Національний банк.


Міністр юстиції Микола Оніщук вважає, що Володимир Стельмах продовжує обіймати посаду голови Національного банку, незважаючи на вчорашнє рішення Верховної ради скасувати постанову про його призначення.

Міністр зазначив, що постанова ВР, якою Стельмаха відсторонено з посади голови НБУ, є чинною, оскільки вона не скасована судом і, таким чином, не визнана неконституційною.

Разом з тим, на переконання Оніщука, цей документ "не створює для суспільства будь-яких правових наслідків".

Міністр юстиції нагадав, що Конституція чітко визначає порядок призначення на посаду та звільнення з посади голови Нацбанку.

"І акти підзаконного характеру, які виносяться та не відповідають відповідній конституційній нормі, за визначенням не можуть створювати правові наслідки", - сказав Оніщук.
Він додав, що Стельмах може бути звільнений з посади лише у порядку, передбаченому Конституцією та закону "Про банки і банківську діяльність".

"Цього не відбулося. Таким чином, я виходжу з того, що Стельмах продовжує обіймати посаду голови Національного банку", - підсумував міністр юстиції.

Як повідомляв ТСН.ua, 26 січня Верховна рада скасувала свою постанову від 2004 року, якою Стельмаха було призначено головою НБУ.

Читайте також:
Ющенко піде до суду захищати Стельмаха
Призначення Стельмаха головою НБУ визнано недійсним
Депутати хочуть, щоб Тігіпко очолив Нацбанк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: