Стельмаха усунуть і без Ющенка

Нардеп від НУ-НС запропонував Раді узаконити відчуження глави НБУ без Ющенка.

Депутат від фракції НУ-НС Сергій Харовський запропонував ВР узаконити відсторонення парламентом голови Національного банку і призначення тимчасово виконуючого його обов'язки, сказано в законопроекті, зареєстрованому в Раді 24 січня.

Зокрема, депутат пропонує доповнити закон "Про Національний банк України" нормою про усунення голови НБУ від виконання обов'язків Радою у випадку, якщо Рада за більшість голосів визнала дії НБУ не забезпечуючими виконання основної конституційної функції - стабільності грошової одиниці.

Законопроект "Про внесення змін в деякі закони з питань діяльності Національного банку України" (про відчуження голови Національного банку і виконання його обов'язків) передбачає право Ради відчужити голову НБУ, якщо Рада виказала недовір'я голові або всьому складу правління НБУ і звернулася до Президента з вимогою внести уявлення на звільнення глави НБУ, а Президент протягом тижня з дня отримання повторного обігу Ради не вніс таке уявлення.

Передбачено, що у разі відсторонення голови НБУ, Рада більшістю голосів визначає тимчасово виконуючого його обов'язки.

З моменту ухвалення Радою рішення про відсторонення голови НБУ, обов'язки і повноваження голови НБУ припиняються і переходять до особи, на яку Рада поклала тимчасове виконання обов'язків. В.о. голови НБУ виконує обов'язки до призначення голови НБУ.

Нагадаємо, що згідно з Конституцією і закону "Про Національний банк України голова НБУ" призначається на посаду і звільняється з посади парламентом за представленням президента.

Як вже повідомлялося, 24 січня нардеп від фракції БЮТ Святослав Олійник зареєстрував в Раді проект ухвали про відповідальність Віктора Ющенко за ситуацію, що склалася у фінансово-кредитній сфері країни.

Крім того, сьогодні шестеро нардепів від БЮТ і НУ-НС запропонували парламенту визнати за те, що втратило силу ухвалу про звільнення глави правління Нацбанку Сергія Тігипко в 2004 році.

Читайте також:

Депутати хочуть, щоб Тігіпко очолив Нацбанк

БЮТ знайшов заміну Стельмаху

Ющенко похвалив Стельмаха перед МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: