Стельмаха звільнять через його вік?

На думку експертів, ймовірність зміни голови Нацбанку зараз дуже висока.

У сьогоднішній економічній ситуації ймовірність звільнення голови Національного банку України Володимира Стельмаха є високою.

Володимир Стельмах
УНІАН
Володимир Стельмах, можливо, незабаром піде у відставку
Таку думку в коментарі ТСН.ua висловив Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента".

"Вона (відставка - ТСН.ua) була так чи інакше неминучою хоча б у силу пенсійного віку Стельмаха (голові НБУ 69 років - ТСН.ua). Перша спроба була ще минулого року, але тоді в силу різних причин, головне в силу особливого ставлення Віктора Ющенка до Стельмаха, той залишився на посаді голови Національного банку. Крім того, не було прийнятної заміни, було потрібно це проводити через Верховну раду. Ющенко не хотів ризикувати, і Стельмах його цілком влаштовував", - зазначив політолог.

Зараз, на його думку, "є підозри, що не все гаразд із Національним банком". "Поки дуже нервово Нацбанк діє у своїй курсовій політиці. Схоже, що в умовах, коли фінансова криза може посилитися, Стельмах може стати "цапом відбувайлом". Для того щоб зняти напругу навколо ситуації з Національним банком, його можуть відправити у відставку", - вважає Фесенко.

На думку експерта, на користь прогнозу про швидку відставку Стельмаха свідчить те, що на його адресу "сьогодні одночасно пролунала критика і з боку уряду, і з боку Секретаріату президента". "Можливо, Стельмах в силу свого поважного віку не встигає оперативно діяти у нинішній кризовій ситуації. Можливо, це теж одна з причин (його майбутньої відставки - ТСН.ua)", - припускає політолог.

"Варто очікувати можливої заміни Стельмаха", - резюмував він. Терміни ж цієї заміни, за словами Фесенка, залежать від політичних обставин.

"Одним із варіантів може стати ситуація з виконуючим обов'язків (голови НБУ - ТСН.ua). Хто це може бути, не наважуся спрогнозувати", - додав експерт.

Нагадаємо, сьогодні президентський Секретаріат і Кабмін висловили невдоволення роботою Нацбанку щодо стабілізації валютного ринку України. В той же час, представники фракцій Партії регіонів і НУ-НС заявили, що в разі розгляду питання про відставку Стельмаха у парламенті, вони такого рішення не підтримають.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: