Степанов розкритикував медреформу Супрун та пояснив, як буде реанімувати медицину

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Степанов розкритикував медреформу Супрун та пояснив, як буде реанімувати медицину

Фото: УНІАН

Другий етап медреформи в Україні стартував 1 квітня.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов прокоментував призупинення медичної реформи, яку започаткувала його попередниця Уляна Супрун. На його думку, ця реформа заснована на окремих елементах моделей західних країн, але зовсім не адаптована до українських реалій.

Про це Степанов заявив в прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

Під час ефіру його ведуча Наталя Мосейчук нагадала, що 5 травня МОЗ заявило про призупинення медичної реформи та процитувала, як цю новину прокоментувала колишня його очільниця Уляна Супрун: "Називати покращенням реформи боягузливий крок в минуле - означає брехати і зневажати всіх українців. Справжня трансформація системи охорони здоров'я не може бути втілена, коли влада прагне виключно подобатися. Не можна трансформувати рівень медичної допомоги, коли ти дивишся на медиків як на електорат".

Степанов на це відповів, що реформа зовсім не адаптована до українських реалій.

"Тобто ми говоримо про те, що закриття лікарень - це правильно? Звільнення медичних працівників - це правильно? Ненадання медичної допомоги (як слідство) - це правильно? Поширення хвороби на туберкульоз на 20-30% по наших розрахунках - це правильно? Тоді у нас різні цінності - я щасливий, що у нас різні цінності", - сказав міністр.

Степанов зауважив, що реформа повинна була вирішити певні питання і всі кроки повинні бути зрозумілими. "У мене питання: як так сталось, що всі тарифи розраховували не фахівці галузі, не лікарі, а розраховували якісь спеціалісти? Як так сталось, що при розрахунку цих тарифів, наприклад, той самий інфаркт чи інсульт розрахований у 2 рази менше, ніж він реально коштує? Як так сталось, що у нас розраховані виключно фізіологічні пологи - і ніяк не розраховано, що в нас ще бувають патологічні пологи, що у нас є перинатальні центри?", - сказав він.

Степанов додав, що його команда намагається реформувати медицину і із неї створити таку галузь, яка буде 100% допомагати людям.

"Якою ми будемо пишатися і якою ми будемо впевнені. Галузь в якій, якщо ти телефонуєш в швидку, то вона приїжджає за 10, максимум 20 хвилин в незалежності від того, де ти розташований. Коли ти впевнений, що тебе довезуть в лікарню, де тебе будуть рятувати. В моєму уявленні саме така повинна бути медицина. Коли ми почали аналізувати другий етап реформи, який нам був наданий в "красивих" слайдах, які були взяті з різних моделей світу. Все це було зроблено в одну кучу. Нам сказали, що в нас буде така медицина. Причому автори, ініціатори цієї реформи, не могли пояснити в чому саме сутність цієї реформи. Багато українцям байдуже, яким чином вона буде фінансуватися. Вони хочуть, щоб їм надавали допомогу, щоб медицина виконувала свій обов’язок. Наші медичні працівники хочуть отримувати гідну заробітну плату, щоб рятувати життя, а не думати, як вижити самим. Саме ці завдання повинна вирішувати реформа, бо реформа – це коли стається краще", - пояснив він.

Як повідомлялося, 1 квітня стартувала реформа другої ланки медицини. До вузьких спеціалістів пацієнти зможуть потрапити лише за направленням і воно має бути електронним. Для пацієнтів це означає:

на приймання до вузького спеціаліста можна потрапити лишень за електронним направленням сімейного лікаря;
лікаря можна обрати будь-де, незалежно від місця реєстрації.
без направлення від сімейного лікаря консультація буде платною.
без направлення можна звернутися до акушера-гінеколога, у разі гострих станів до стоматолога, психіатра, нарколога. 

Зупинять чи скоригують: що буде з медичною реформою і яка реакція українців

Зупинять чи скоригують: що буде з медичною реформою і яка реакція українців

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація