Степанов розповів про алгоритм вакцинації від коронавісуру українців, які записалися у чергу в "Дії"

Степанов розповів про алгоритм вакцинації від коронавісуру українців, які записалися у чергу в "Дії"

Міністерство цифрової трансформації

Україна очікує на європейські зразки "ковідних паспортів", щоб узгодити з ними власні документи.

Українців, які записалася на вакцинацію від коронавірусу через "Дію", можуть щеплювати в окремі дні. Відповідну пропозицію озвучив міністр охорони здоров’я Максим Степанов і підтримав її президент Володимир Зеленський.

Про це 11 травня йшлося на традиційній нараді глави держави.

Зокрема, Степанов пропонує впровадження окремих днів, а саме – вихідних, для вакцинації осіб, які записалися в чергу через "Дію" на щеплення. Їх наразі 532 тисячі.

На нараді також обговорили роботу, яка ведеться щодо введення "ковідних паспортів". Україна наразі очікує на європейські зразки, щоб узгодити з ними власні документи.

Крім того, Зеленський наголосив на важливості отримання Україною стратегічного партнерства з виробниками вакцин. За словами президента, щоб в Україні було розташовано виробництво цих вакцин, слід вести мову про комплексний підхід та взаємодію.

Степанов нагадав про прибуття 9 травня ще 500 тисяч доз вакцини CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech. Водночас президент Зеленський зауважив необхідність мати власні відповідні потужності. 

"... щоб можна було оперативно запустити виробництво у країні вакцин проти коронавірусу, якщо на міжнародному рівні буде ухвалено рішення про відкриття публічного доступу до формули вакцини від COVID-19", - зазначив він.

Як повідомлялося, в ЄС пропонують запровадження "сертифікатів вакцинації". Він буде запроваджений та визнаватиметься у всіх країнах-членах, що дозволить громадянам ЄС подорожувати без обмежень або дискримінації, надасть імпульс для економічного розвитку. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.