Степанов розповів про масштабний план розвитку трансплантації в Україні до 2023 року

В Україні планують увосьмеро збільшити кількість операцій з трансплантації серця.

У Міністерстві охорони здоров'я визначили план з розвитку трансплантації в Україні протягом 2021-2023 років. Серед основних пріоритетів - суттєве збільшення трансплантацій шляхом розвитку посмертного донорства та розширення видів органної трансплантації.

Про це розповів міністр охорони Максим Степанов на брифінгу

"2021 року хочемо втричі збільшити кількість операцій з трансплантації нирок, з транспланатції печінки - вчетверо, а з транспланації серця - увосьмеро. Це не просто цифри, це прораховані можливості нашої країни щодо здійснення трансплантації", - заявив Степанов. 

Він також зазначив, що 2020 року на пілотний проєкт з трансплантації передбачено 112 мільйонів гривень, а 2021 року планується закладення 585 мільйонів гривень.

Окрім розширення фінансування самих операцій, МОЗ хоче збільшити кошти на закупівлю імуносупресивних лікарських засобів, які людина приймає протягом усього життя після пересадки органів. 

Степанов назвав головні пріоритети для трансплантації в Україні: суттєве збільшення трансплантації кісткового мозку. розвиток трансплант-координації і логістики із залученням цивільної авіації, авіаційного транспорта ДСНС і Нацполіції. Також потрібно закупити необхідне лабораторне устаткування і сертифіковані центри забору органів. 

Очільник МОЗ також наголосив на здобутках української медицини, а саме першої в Україні траснплантації підшлункової залози, яку провели 7 серпня у Львові.  Також наразі вже 24 лікарні беруть участь у пілоті з трансплантації, їхній перелік буде розширюватися. 

Водночас в Україні ще не було зроблено жодної трансплантації легень, а кількість операцій з пересадки значно програє закордонній. Так, 2019 року в Україні було зроблено 128 трансплантацій нирок, коли в Іспанії провели 4423 таких операцій. 

Нагадаємо, пілотний проєкт з трансплантології передбачає, що МОЗ компенсує усі витрати закладів охорони здоров'я за проведення трансплантації українців. Тестовий режим пілотного проєкту триватме до кінця 2021 року. 

Відео У Львові провели унікальну трансплантацію – пересадку підшлункової залози 

У Львові в лікарні швидкої допомоги провели унікальну трансплантацію – пересадку підшлункової залози. Це вперше в історії України підшлункову імплантували від неродинного донора.  Повні випуски дивіться на 1+1 video

У Львові провели унікальну трансплантацію – пересадку підшлункової залози 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин