Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Стіна" на кордоні з Росією не готова навіть на третину

Завершення проекту відсунули на 2021 рік.

Стіну на кордоні з Росією мали завершити минулого року, натомість лише щойно до її зведення приступили на Луганщині. Проект відмежування від агресивного сусіда готовий менше, ніж на третину, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Підконтрольна Україні Луганщина, на шляху до потенційної перепони для ворога реальна перепона для українців – якість траси. "Це не дорога, це напрямок", - сміється водій. Після асфальту ще півгодинне випробування ґрунтовкою, аж нарешті – кордон. Про нього раніше сповіщали хіба сині таблички з українського боку, нині ж тут грандіозне будівництво – ескаватор викопує землю. Укріплення українського кордону має складатися з комплексу оборонних споруд: це 2-метрова сітка з колючкою, такої ж глибини земляний рів, а потім іще вал і вартові вежі. Після цього – рокадна дорога для патрулювання й швидкого реагування на порушників. До цього ще електронне начиння для цілодобового відео моніторингу. Загальні ціна проекту – понад 4 мільярди гривень.

ВідеоУздовж українсько-російського кордону будують оборонну споруду  

Стіну на кордоні з Росією мали завершити 2018-го, але цього року тільки розпочали роботи в Луганській області. Загалом же проект відмежування від ворожого сусіда готовий менш ніж на третину. Чому так довго зводять, і який вигляд, урешті-решт, має огорожа - у сюжеті.  

Уздовж українсько-російського кордону будують оборонну споруду  

Завершити будівництво 1300 кілометрів у Чернігівській, Сумській, Харківській та Луганській областях мали до 2018 року. "У цьому році закінчимо – за сприяння погодних умов", - стверджує виконроб компанії-підрядника Володимир Шелупець. Там, де проект уже завершили, прикордонники звітують про очевидні переваги відмежування од Росії. "Якщо порівняти, наприклад, з сумським загоном, то ми можемо спостерігати, що контрабандна діяльність та канали нелегальної міграції перемістились туди. Тут показники зрівнялися до нуля", - розповідає про ділянку кордону на Харківщині помічник начальника східного регіонального управління Державної прикордонної служби Оксана Іванець.

Фотогалерея На кордоні спіймали росіянина який намагався завезти набої до України (4 фото)

На Сумщині й Чернігівщині стіна тільки в планах, у Дерприкордонслужбі виправдовуються. "У зв’язку з тим, що фінансування з самого початку почало відставати від запланованого, відповідно, темпи робіт знизились", - каже речник ДПСУ Олег Слободян. Загалом проект готовий лише на третину. І хоч ворожі танки загорожа навряд чи зупинить, але диверсантів та контрабандистів відлякає точно. От тільки хороший проект час до часу грузне або в корупційних скандалах, або у фінансових проблемах. "Всі хотіли цього проекту, всі виділяли гроші на проект, але в результаті ми нічого не маємо. Це, до речі, типовий європейський проект. Зовнішні кордони в них обладнані саме таким чином", - розповів військовий експерт Олег Жданов.

За схожими принципами облаштували свої кордони з Росією Норвегія та Фінляндія. Сіткою відмежувалася від неблагонадійного сусіда Литва й Польща. Завершити ж будівництво української огорожі в уряді тепер обіцяють до 2021 року.

Кореспондент ТСН Юлія Таркановська

Залиште свій коментар

Вибір редакції