Столична влада збирається зайнятися скандальними забудовниками

Київрада вирішила розібратися з 8 скандальними будівельними об'єктами, серед яких житловий комплекс Fresko Sofia по вулиці Гончара та офісно-торговий центр на "Театральній".

У Київській міській державній адміністрації надали список з 8 будівельних об'єктів, які міська влада вважає найбільш резонансними. Зведення цих об'єктів може бути припинено, а будівлі демонтовані. Однак, на думку юристів, законних підстав для таких дій у КМДА небагато, а власники об'єктів у разі знесення можуть розраховувати на значні компенсації.

Серед опальних об'єктів знаходиться елітний житловий комплекс Fresko Sofia по вулиці Гончара, 17-23 неподалік від Софійського собору. Його забудовником виступає ТОВ "Інвестиційно-будівельна група", опосередкованим співвласником якого є підприємець Олександр Дубров, повідомляє "Коммерсант-Україна".

Проблеми є і з офісно-торговим центром по вулиці Богдана Хмельницького, 7 біля станції метро "Театральна" (забудовник - ТОВ "Альянс-центр"), а також з житловим будинком по вулиці Шовковичній, 39/1 біля Олександрівської (Жовтневої) лікарні, будівництвом якого займається ТОВ "Житлобуд" (його почесним президентом є народний депутат Іван Куровський - позафракційний, був виключений з фракції "БЮТ-Батьківщина"). У всіх цих об'єктів спільна проблема – вони розташовані або на території, що відноситься до пам'яток архітектури, або в історичній частині міста, або на території парку.

Крім перерахованих вище об'єктів, до списку потрапили: 46-поверховий житловий комплекс по Кловському узвозу, 7а і 18-поверховий будинок по вулиці Тургенівській, 42-44 (забудовник - "Житлобуд"); об'єкт на перетині вулиці Ревуцького та проспекту Бажана; реставрація з надбудовою мансарди будинку по вулиці Франка, 4 і реконструкція з надбудовою по Музейному провулку, 2.

Нагадаємо, проблемна забудова в Києві привернула увагу міської влади в кінці минулого року. Тоді громадськість активно виступала проти поновлення будівництва будівлі біля станції метро "Театральна". В кінці січня голова КМДА Олександр Попов заявив, що міська влада склала список сумнівних об'єктів, які можуть бути знесені незалежно від ступеня готовності. Але пізніше Попов заявив, що більшість сумнівних будівництв має всі необхідні дозволи, у тому числі, що стосуються їх поверховості та архітектурного вигляду. Тому заборонити будівництво можна тільки у разі виплати компенсацій на загальну суму близько 1 мільярда гривень, а у міста таких коштів немає.

У КМДА заявляють, що наданий список проблемних об'єктів далеко не повний. Але джерело видання в адміністрації додає, що весь список швидше за все не буде опублікований. "З замовниками об'єктів, які споруджуються згідно дозвільної документації, КМДА буде проводити переговори про зменшення поверховості або демонтаж будівлі. Що ж стосується об'єктів, побудованих з порушенням або взагалі без документів, то планується порушити справи, застосувати санкції, передбачені законодавством, і зупинити будівництво" , - повідомили в КМДА.

Отримати коментарі в "Житлобуд" і "Альянс-центрі" не вдалося. У "Інвестиційно-будівельній групі" вважають, що об'єкт, який зводиться компанією, потрапив до числа резонансних внаслідок штучно створеного навколо нього галасу і негативної реклами. "Ми будуємо законно, найвища точка будівлі складає 34 метри. До того ж цього року нам було продовжено дозвіл на будівництво", - зазначив юрист "Інвестиційно-будівельної групи" Олег Верховський. За його словами, поки в компанію з КМДА ніхто не звертався.

Юристи відзначають, що критерії, за якими зазначені головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища об'єкти були визначені як резонансні, незрозумілі. "В європейських країнах подібні дії могли б призвести до судових розглядів. З боку такий крок міської влади може здаватися тиском на забудовників", - говорить старший юрист фірми "Василь Кисіль і партнери" Наталія Доценко-Білоус. За її словами, рішення Київради про виділення ділянок під забудову є рішеннями індивідуальної дії і не можуть бути скасовані органами місцевого самоврядування. "Скасувати їх Київрада може тільки в разі винесення протесту прокуратурою. Такі випадки в практиці були, але повинні бути аргументи, що підтверджують незаконність. Або Київрада повинна в судовому порядку довести, що це рішення не індивідуального характеру", - відзначає Доценко-Білоус. В обох випадках, за словами юриста, висока ймовірність того, що Київрада все одно повинна буде виплатити компенсацію забудовникам.

Читайте також:

На Андріївському узвозі уніфікують торговців і зведуть 11-поверховий готель

У Києві знесуть Русанівські сади

У Рівному на місці катівні тисяч українців будують готель

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: