Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Столичні лікарі видалили новонародженій дівчинці пухлину, яка важила майже половину дитини

Такі випадки трапляються раз на 40 тисяч пологів.

Столичні хірурги лікарі Інституту педіатрії, акушерства та гінекології видалили пухлину, що важила майже половину новонародженої дитини. Пухлина росла в утробі матері разом з дитиною. Такі надзвичайні випадки трапляються раз на 40 тисяч пологів, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Зараз дівчинка тільки відновлюється після надзвичайно складної операції, яку довелося зробити на другий день після народження. Про те, що в утробі разом з дитиною росте пухлина, мама дізналася на УЗД. "Мені називали сантиметри. Я не уявляла, яка вона. Коли побачила це, був жах. Вона гігантська була", - каже жінка. 

Утворення важило майже, як половина дитини, а тому навіть лікарі були вражені розмірами. Ембріональну пухлину медичною мовою називають тератомою. Такі випадки трапляються раз на 40 тисяч пологів. У Наталки вона розташовувалася нижче попереку.

Такі пухлини є паразитами. "Це плід. У плоді він паразитує. Всередині пухлини можуть бути і шкіра, і нерви, кості і зуби", - каже Олексій Пономаренко, завідувач відділення теракоабдомінальної хірургії вад розвитку у новонароджених ДУ ІПАГ НАМ.

Відео Українські хірурги видалили пухлину, що важила майже половину новонародженої дитини

Надскладну операцію провели лікарі Інституту педіатрії, акушерства та гінекології. Пухлина росла в утробі матері разом з дитиною і по суті була паразитом, що забирає у малюка сили, а головне - 40% крові, яка циркулює в організмі малюка. Такі надзвичайні випадки трапляються раз на 40 тисяч пологів. Про виклик для хірургів і надію для батьків - у сюжеті.  

Українські хірурги видалили пухлину, що важила майже половину новонародженої дитини

Найнебезпечніше, що пухлина на себе забирала до 40% крові, що була в організмі дитини. "Якщо зразу забрати таку пухлину, різко видалити із цією кров'ю, то дитина може загинути просто на операційному столі", - пояснив лікар.

Лікарі ухвалили рішення спочатку забрати частину рідини з пухлини. Поповнили об'єми крові новонародженої, а тоді міліметр за міліметром відділяти утворення від дитини, аби не пошкодити судини.

Ювелірна операція тривала три години. Усі функції її організму збережені. Дівчинці навіть зробили пластику, аби у Наталі були красиві сіднички. Коли вона підросте, про операцію буде нагадувати лише невеликий шрам нижче попереку.

Лікарям і батькам з цим надзвичайним випадком допомогли впоратися благодійники. Щоб врятувати новонароджену з патологіями, потрібно біля 50 тисяч гривень щодня. Від моменту операції минуло вже дев'ять днів. Наталя набирається сил.

Кореспондентка ТСН Ірина Маркевич.

Залиште свій коментар

Вибір редакції