Столичні політики - регіонам

Передвиборча турбота про регіони з боку столичних політиків - особливо активна.

Подекуди вдається вирішувати роками незрушимі проблеми. Самі ж місцеві громади мріють, що колись перестануть бути полем для збирання електорату і нарешті отримають справжнє самоврядування і самостійність. Не у вигляді намірів і гасел, які - незалежно від кольору влади у Києві - досі не втілилися у життя.

Місто Прилуки на півдні Чернігівщині забезпечує дві третини надходжень до обласного бюджету. Головні донори - підприємства тютюнової та нафтової промисловості.

Серйозною проблемою для Прилук є мала кількість сучасних шкіл. Лише чотири школи мають спортзали, у жодній немає басейну. Треба будувати нову школу, однак на неї немає необхідних 38 мільйонів, бо майже весь заробіток міста йде на Київ.

У Прилуках впевнені, що без реальної влади громад про місцеве самоврядування можна говорити лише відносно. Зміни в конституцію, в закон про місцеве самоврядування та бюджетний кодекс визріли вже давно і їхню необхідність підтвердить будь-який мер чи губернатор, незалежно від партійності.

Попередній склад парламенту напрацював низку вдосконалень, які мають реалізуватися вже за нової Верховної Ради. Запорука успіху місцевих громад - фінансова незалежність. На Чернігівщині кажуть, що були б щасливі маючи хоча б десятину від заробленого.

ВідеоПередвиборча турбота про регіони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: