Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Столиця" грипу: у Чернігові, де померла вагітна хвора, немає профілактичних вакцин

Чиновники планують подовжити дітям канікули у школах.

В Україні в поточному епідемічному сезоні від грипу померло вже 13 людей. Вагітну жінку, яка останньою померла від грипу в Чернігові, вже поховали, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До лікарні 26-річна Марія на восьмому місяці вагітності потрапила у вкрай тяжкому стані. Кілька днів грип лікувала вдома, але їй ставало дедалі гірше. "Стан її залишався весь час тяжким. Відбулися передчасні пологи, мертвонародженим. І на фоні цього стан її невпинно погіршувався", - розповів лікар-пульмонолог обласної лікарні Іван Тельнов. Лікарі хотіли шпиталізувати жінку на кілька днів раніше, однак вона відмовилася, а коли вже доправили її до лікарні, нічого вдіяти не могли – врятувати не вдалося ні дитину, ані матір. "Коли вона вже була госпіталізована, розвивалися незворотні процеси, які складно було коригувати", - пояснив медик.

ВідеоНещадний грип: як відрізнити вірус від звичайної застуди та куди звертатися за допомогою

Вагітну жінку, яка в Чернігові померла від грипу, сьогодні поховали. Виявляється, вона відмовилася від шпиталізації, коли ще можна було допомогти. З початку епідемічного сезону це вже 13 смерть. Тим часом у лікарнях залишається чимало важко хворих. Як відрізнити грип від застуди? Та куди звертатися, коли занедужав – про все це дивіться у сюжеті. 

Нещадний грип: як відрізнити вірус від звичайної застуди та куди звертатися за допомогою

Чому Марія знехтувала здоров'ям? Знайомі родини припускають, що не хотіла залишати 10-місячного сина. "Вона була вагітна, але в неї була ще дитина маленька вдома, малюк зовсім. І мабуть, вона не хотіла його залишати, тому так довго намагалася лікуватися вдома", - вважає Юлія Клименко. Чернігів нині лідирує за кількістю хворих – там перевищено епідемічний поріг на 16%. "Будь-який вірус грипу Н1N1, H3N2, будь-які штами є дуже небезпечними і викликають дуже багато летальних випадків", - каже Тельнов.

У групі ризику діти, вагітні жінки та люди поважного віку. "Як правило, розвиваються ускладнення у групи ризику – це люди з цукровим діабетом, з якимись обструктивними захворюваннями дихальної системи, з іншою супутньою патологією. Курці, люди старшого віку, з патологією серця і так далі", - каже лікар-інфекціоніст чернігівської міської лікарні №2 Тетяна Тимченко. На відміну од звичайної застуди, симптоми грипу виявляються майже миттєво – з'являється висока температура, біль в очах, ломота у м'язах та мороз. Однак цьогоріч захворювання минає нетипово, і воно дуже схоже на звичайну застуду, тож медики радять одразу звертатися по допомогу до фахівців.

Олена Орловська теж перехворіла на грип. Жінка вчасно викликала лікаря, тож уже одужує. "Тільки сьогодні почала нормально воду пити. Перший раз сьогодні з’їла вівсяної каші ложку", - каже вона. Медики вкотре наголошують на необхідності  вакцинації, адже лише вона може вберегти від грипу. Однак у Чернігові вакцини знайти дуже непросто, якщо взагалі можливо. Тим часом міські чиновники закликають чернігівців робити щеплення та обіцяють школярам подовжити канікули, аж поки епідемічна ситуація не нормалізується.

Кореспондент ТСН Інна Власова

як грип та грві діють на організмі, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції