Столицю Київської області збираються перенести в Ірпінь

На сесію Київської облради виноситься питання про перенесення центру Київщини з Києва до Ірпеня. Проти виступають інші претенденти зі "столичними претензіями" - Вишневе, Вишгород та Біла Церква.

На сесію Київської обласної ради 17 червня виноситься питання про перенесення столиці Київської області з Києва до Ірпеня.

Як розповів заступник мера Ірпеня Ігор Михайлишин, на сесії відбудеться лише 20-хвилинна "презентація міста" його мером Олегом Бондарем. І якщо вона буде переконливою, на одній з наступних сесій пройде голосування щодо переїзду облради з будівлі на площі Лесі Українки в містечко у 28 кілометрах від столиці.

Голова облради Олександр Качний ще на початку місяця назвав Ірпінь "найбільш цікавим варіантом" нового центру Київщини (раніше розглядалася Біла Церква, були й інші пропозиції).

Серед переваг Ірпеня називаються близькість до Києва і гарна дорога, яку зараз розширюють до чотирьох смуг. За словами Михайлишина, дорога вже на 30% побудована, після закінчення будівництва, яке заплановане на 2012 рік, місто пов'яже з Києвом ще й тролейбусна лінія (опори встановлюються під час будівництва).

Крім того, через Ірпінь буде проходити друге кільце Великої кільцевої дороги, якою зможуть потрапити до Ірпеня мешканці області з Житомирського, Одеського та інших напрямків.

Для розміщення підрозділів обладміністрації та інших установ в Ірпені передбачено навіть два варіанти. Перший - 30 га землі практично біля дороги на Київ, де можна звести цілий урядовий комплекс і навіть житло для працівників обладміністрації. Другий - пристосувати під потреби обласної влади вже наявні будівлі, які використовуються не на повну потужність. Наприклад, обласний військкомат можна перенести у військовий госпіталь.

Вже зрозуміло, що проти Ірпеня будуть голосувати депутати-представники таких міст, як Вишневе, Вишгород та Біла Церква, які також заявили про столичні претензії.

Читайте також:

Київ хочуть позбавити статусу обласного центру

У Київській облраді створена нова більшість

Київщина стала одним із лідерів за рівнем злочинності

Київ та Севастополь стали лідерами за рівнем інфляції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: