"Стоп цензурі!" готовий ініціювати загальнонаціональний страйк

Рух "Стоп цензурі!" готовий закликати журналістів до страйку, якщо президент Віктор Янукович не захистить вільні медіа.

Громадський рух "Стоп цензурі!" готовий закликати журналістів до загальнонаціонального страйку.

Страйк буде ініційовано "у випадку невиконання рекомендацій міжнародних журналістських організацій та недотримання міжнародних зобов'язань України у сфері захисту вільних медіа з боку президента Віктора Януковича", йдеться у заяві руху.

Активісти попросили Моніторинговий комітет ПАРЄ, ОБСЄ, посольства іноземних держав, міжнародні журналістські й правозахисні організації звернути увагу президента України як Гаранта Конституції на "погіршення ситуації зі свободою слова" в державі.

Також рух нагадав про рекомендації "Репортерів без кордонів", Міжнародного інституту преси, інших міжнародних інституцій, відомих громадських та політичних діячів щодо наявного конфлікту інтересів та неможливості сумісництва керівником СБУ Валерієм Хорошковським посад в силовому відомстві і в найбільшому медіахолдингу, який контролює значний обсяг телевізійного ефіру в країні.

Нагадаємо, у суботу ввечері колективи трьох українських телеканалів провели попереджувальний ефірний страйк.

За допомогою страйку телеканали хотіли "привернути увагу суспільства до загрози свободі слова і основам демократії в Україні".

Раніше Міжнародний інститут преси закликав Януковича звернути увагу на погіршення стану свободи преси в Україні за останні півроку.

У відповідь на це глава держави пообіцяв, що не допустить цензури в Україні. "Ще раз заявляю - процес розвитку і розширення свободи преси в Україні є незворотнім. І я ніколи не допущу повернення до цензури чи будь-яких інших методів тиску на журналістів", - заявив Янукович.

Читайте також:

Три телеканали України провели ефірний страйк

Янукович гарантував свободу слова в Україні

Українські блогери розпочали акцію "Хочу на допит в СБУ"

Янукович доручив Генпрокуратурі розібратися зі свободою слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: