#СтопПлагіат: МОН візьметься за доброчесність українських науковців

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Останнім часом дедалі більше досить гучних випадків, пов'язаних із плагіатом.

Україна має потурбуватися не лише технічну перевірку тексту робіт на плагіат, а й не допускати плагіату наукових ідей.

Про це заявив заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич, -  повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Сьогодні всі університети та наукові установи в Україні мають можливість підписати угоди з компаніями, що надають послуги перевірки тексту на наявність запозичених частин тексту, і забезпечити своїм аспірантам та докторантам перевірку дисертаційних робіт на плагіат. Також група експертів розробила широкі рекомендації, які можуть бути використані як модулі для навчання, як основа спецкурсів з академічного письма. І зараз ми дискутуємо на тему, як перейти на інший рівень відстежування академічної доброчесності – на рівень глибшого аналізу наукового змісту роботи. Однак боротьба з плагіатом наукових ідей мусить бути справою широкої наукової громадськості, і МОН чи жоден інший орган ніколи не зможе робити це самостійно», – зауважив Юрій Рашкевич.

У міністерстві оголосили про старт акції #СтопПлагіат. Нині до акції вже доєдналися понад 20 закладів вищої освіти України.

«Останнім часом дедалі більше досить гучних випадків, пов'язаних із плагіатом, і може скластися враження, що ситуація погіршилася, але я вважаю, що це лише свідчить, що збільшилась кількість небайдужих людей. І ми хотіли б закликати небайдужих людей об'єднатися під одним голосом в акції #СтопПлагіат і спільно шукати розв'язання цієї проблеми. Ми зі свого боку намагаємося проводити певні просвітницькі роботи щодо академічної доброчесності», - додав координатор Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко.

Нагадуємо, що МОН зацікавлено, щоб більше компаній співпрацювало з міністерством для вдосконалення антиплагіатних перевірок.  

ВідеоВсесвітньо відомого скульптора Джеймса Кунса звинуватили у плагіаті твору українки

Залиште свій коментар

Вибір редакції