Стоять коляски, висить білизна: пілот-ліквідатор аварії на ЧАЕС розповів, яким було Прип’ять одразу після евакуації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Йому це нагадувало "якісь марсіанські події".

Пілот-ліквідатор аварії на Чорнобильській атомній електростанції та голова правління ГО "Воїнів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС – інвалідів війни "Набат" Ігор Письменський розповів про найбільш пам’ятний момент процесу ліквідації.

Про це він розповів під час ефіру "Право на владу" на 1+1.

"Найяскравіші спогади - це тоді, коли пролітаєш 1 травня над Прип'яттю, коли вже було евакуйовано, і це було мертве місто. Ми летіли на реактор, а місто ніби залишене після марсіанських подій, стоять коляски дитячі, білизна на балконі висить. І все неживе, немає живого, ось це дуже вражає", - поділився враженнями ліквідатор.

За його словами, у серіал від HBO, незважаючи на те, що він є художнім, є дуже багато документальних епізодів. Він також розповів, що перегляд серіалу повернув його у ту дійсність 1986 року та й взагалі – нікого не залишає байдужим до трагедії.

"Кожен виконував маленьку свою роботу, яка закінчилася тим, що реактор в дуже короткі терміни заглушили і викид радіації просто-напросто мінімізували", - зазначив Письменський.

Нагадаємо, телеканал "1+1" показав сенсаційну прем’єру - серіал "Чорнобиль" про українську трагедію, яка сколихнула світ. Перша серія вийшла в ефір у вівторок, 18 червня.

ВідеоУ Прип'яті влаштували акцію пам'яті на честь роковин вибуху на ЧАЕС

Оголошення про аварію на атомній станції, сирени та метушня пожежних машин. Місто-привид Прип'ять в ніч проти 26 квітня ще раз проживає чорнобильську трагедію. Люди, яким тоді довелось евакуйовуватись, уже кілька років поспіль проводять акцію пам'яті, і Прип'ять на одну ніч знову оживає.  

У Прип'яті влаштували акцію пам'яті на честь роковин вибуху на ЧАЕС

Залиште свій коментар

Вибір редакції