Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Страх задихнутися будь-якої миті. Як в Україні живуть люди з астмою

Страх задихнутися будь-якої миті. Як в Україні живуть люди з астмою

МОЗ обіцяє хворим на астму безкоштовні ліки.

Постійна напруга і страх будь-якої миті задихнутися - так живуть хворі на бронхіальну астму. Таких хворих більшає з року в рік особливо у розвинених країнах, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

В Україні таких недужих понад 210 тисяч осіб. Лікарі ж стверджують, що правильно підібравши препарати, хворобу можна нейтралізувати аж до того, що пацієнт зможе без перешкод займатись спортом.

Валентина Новикова вже 20 років живе з астмою. До лікарів звернулась, коли дихати самостійно вже не змогла. Після нападу, коли ледве лишилась живою, жінка слухняно виконує усі призначення лікарів. Тепер вона повернулась до нормального життя - може спокійно ходити і навіть підніматись сходами, а раніше без медикаментів майже не виходила з квартири.

Відео Бронхіальна астма обмежує життя понад 210 тисяч українців

Пацієнтів з найважчими проявами бронхіальної астми лікують в Інституті пульмонології.

"Це одне з найблагодарніших у відповідь на лікування захворювань. Якщо його лікувати, то людина живе довгим і щасливим здоровим життям, але контролює це запалення, яке у нього є", - пояснила завідувач відділення Інститут пульмонології Людмила Яшина.

Щоправда ліки не з дешевих. Ціни сягають 700 грн за флакон. Їх можна отримати безкоштовно, оформивши інвалідність по астмі. Проте держава поки не забезпечує хворих ліками на 100%.

Мінохорониздоров'я обіцяє полегшити життя хворим на бронхіальну астму через програму "Доступні ліки". Згідно з нею, 14 найпопулярніших препаратів, якими лікуються астматики, видаватимуть безкоштовно.

"Ми гарантуємо для хворого за рецептом ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Держава встановлює граничні ціни. Все, що є нижче граничної ціни, хворі зможуть отримувати на пільгових умовах", - пояснив зуступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

Діяти нові ціни почнуть менше ніж за місяць - вже з 1 січня.

Коресподент ТСН Оксана Щербина

Залиште свій коментар

Вибір редакції