Страховики оцінюють збитки від ймовірної весняної повені в кілька мільярдів гривень

Страхові компанії України бояться прогнозованої масштабної повені й стверджують, що виплачувати компенсації нічим.

Після затяжних морозів Україні пророкують масштабну повінь - найбільшу за останні десять років. Збитки від майбутньої повені страховики оцінюють у сотні мільйонів або навіть кілька мільярдів гривень.

Причому компенсувати їх у повному обсязі страхові компанії навряд чи зможуть. У страхових компаній хронічно бракує грошей. Вони вже заборгували клієнтам близько мільярда гривень. Тому очікувати від них виплат не варто, - запевняють експерти.

Страховики не завжди затягуватимуть час та шукатимуть причини для відмови виплати відшкодування. Умови страхування від повені суворі самі собою. Наприклад, за пошкоджене авто після гідроудару гроші не повернуть.

Страхування будівлі - поняття теж умовне. І не всі клієнти про це знають.

Страхові компанії, наприклад, можуть сказати, що застраховані лише стіни. А от за пошкоджені шпалери, ремонт платити не будуть.

Крім того, заявляють власники будинків, які розташовані біля річок, страховики не завжди погоджуються оформлювати страховий договір на будівлі в зоні ризику.

Єдиний вихід із цієї ситуації - повернення до обов'язкового державного страхування. За рахунок обсягу, страхування від повені перестало би бути збитковим. І компанії краще би розраховувалися з клієнтами.

Страхування майна з лімітами до ста або п'ятисот тисяч - це суми, які можуть складати в формі річного платежу від ста до п'ятисот або тисячі гривень. Це невеликі кошти і, крім того, це дасть поштовх для розвитку страхування, - кажуть експерти.

Утім, влада з рішенням не квапиться і намагається покривати збитки з державної кишені.

Детальніше у відео ТСН.

Читайте також:

Україні загрожує найсильніша за останні 10 років повінь

Гідрометцентр спростував інформацію про "страшну" повінь

Екологи: через 5 років сильна повінь змиє елітні дачі під Києвом

ВідеоСтраховики бояться майбутньої повені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: