Стресовий розлад і загострені хронічні хвороби: лікарі розповіли про стан здоров'я звільнених бранців

Стресовий розлад і загострені хронічні хвороби: лікарі розповіли про стан здоров'я звільнених бранців

Фото: Associated Press

Цивільні перебувають у "Феофанії", а військові - у військовому госпіталі.

Звільнених з полону бранців уже оглянули медики: 64 цивільних перебувають в лікарні  "Феофанія", а 12 військових - у центральному військовому госпіталі. Лікарі кажуть, що важкохворих серед них немає, але у багатьох загострилися хронічні хвороби. Про стан здоров'я українців після неволі, у сюжеті ТСН.19:30.

Марина Чуйкова не відходить від синів, яких не бачила два роки. Жінку затримали на блокпості бойовиків у Майорську і звинуватили у шпигунстві. Перший місяць пані Марина провела у підвалі, в тісній камері без вікон. Пізніше її перевели до колонії. Умови там були не кращі. Скажімо, воду давали раз на день. "Набираєш у пляшку. З цієї пляшки чистиш зуби, миєшся, п'єш - використовуєш для усіх потреб", - згадує колишня полонена. 

Марина каже, що почувається добре, але скарги на здоров'я має. Лікування їй мають призначити після того, як будуть результати аналізів. Утім, найбільше вона переживає не за себе, а за тих, хто лишився за лінією розмежування. 

Усіх цивільних двома автобусами привезли до лікарні близько півночі. Їм одразу влаштували огляд: зробили рентген і флюорографію. З усіма поспілкувалися психологи. "Практично у всіх є постравматичний стресовий розлад. Звичайно, загострення усіх хронічних хвороб, які в них були до потрапляння в полон", - розпові зуступник головного лікаря "Феофанії" Андрій Строкань. 

Усіх 64 колишніх бранці дообстежують і призначають лікування. Ще 12 військових доправили до Центрального військового шпиталю. Військових  після довгої дороги відпускають відпочити. Частина родичів залишається разом з ними, частина роз'їжджається по готелях. 

У 12 військових тяжких хвороб немає. "Їм буде проведено всебічне обстеження з оглядом необхідних фахівців і психологи, які готові надати необхідну психологічну допомогу. Звичайно, ми розглядаємо подальше реабілітаційне лікування",- розповів керівник Національного військово-медичного клінічного центру "ВВКГ" Анатолій Казмірчук. 

Тих, чиє здоров'я дозволяє, відпустять новий рік зустрічати поза межами лікарень. Ті, кому доведеться святкувати в шпиталях, не засмучуються. 

Кореспондент ТСН Святослав Родюк.

Повʼязані теми:

Наступна публікація