Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Стрілецька мішень": Супрун повідомила симптоми небезпечної хвороби Лайма

За словами Супрун, симптоми хвороби проявляються не одразу.

Влітку існує ймовірність натрапити на кліща, який може переносити хворобу Лайма.

Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Літо - досить безтурботний час, коли хочеться відпочивати, ніжитись на сонці та виходити на прогулянки. Проте це не...

Опубліковано Уляна Супрун Неділя, 22 липня 2018 р.

Зазвичай активний період кліщів припадає на кінець весни та початок літа.

Як уберегтися від кліщів, оновлена інфографіка
ТСН.ua

Якщо ви виявили кліща та успішно витягнули комаху, варто все одно залишатись дуже уважними та слідкувати за своїм самопочуттям. За словами Супрун, симптоми хвороби проявляються не одразу.

“Як правило, процес зараження хворобою Лайма при укусі кліща триває від 24 до 36-48 годин. Проте інкубаційний період хвороби може тривати і набагато довше. <...> До ранніх симптомів належать підвищення температури, біль в тілі, втома та характерне почервоніння колами (еритема), що нагадує стрілецьку мішень. Таке почервоніння шкіри є найбільш типовим симптомом (в 70-80% випадків), проте воно з‘являється не у всіх. Тому дуже важливо звертати увагу на прояв інших симптомів”, -  пояснила очільниця МОЗ.

Підвищення температури тіла, озноб, біль без явної причини, а також набряк лімфатичних вузлів чи суглобів — привід негайно звернутися до лікаря.

ВідеоЩороку 1500 українців підхоплюють від кліщів хворобу Лайма

Кліщі і далі нападають на українців, заражаючи енцефалітом та хворобою Лайма. Цього разу членистонога комаха атакувала телеоператора ТСН. Роман лише за три тижні дізнається, здоровий чи ні. Як правильно вчинити із кровососом та що з ним робити далі - ТСН показує на собі.

Щороку 1500 українців підхоплюють від кліщів хворобу Лайма

“Після своєчасного та правильного лікування, більшість людей повністю одужують. Проте ця хвороба небезпечна ще тим, що навіть після лікування може розвинутись пост-лікувальний синдром хвороби Лайма. Під час такого синдрому зазвичай розвиваються хронічні симптоми, наприклад постійна втома, біль або набряк суглобів”, - додала в.о.міністра.

Раніше повідомлялось, що активність кліщів в Україні не зменшується із настанням літа. Через комах щонайменше півтори тисячі українців щороку підхоплюють хворобу Лайма, а кілька людей захворівають на енцефаліт.

Вибір редакції