Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стрілянина в усій країні: чому відкривають вогонь та звідки зброя

Українці почали купувати менше мисливської зброї, більше - для самооборони.

Лише за вчорашній день правоохоронці зафіксували кілька гучних випадків, коли українці застосовували вогнепальну зброю. До того ж - проти дітей, сусідів і навіть коханих.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Чернігів. Чоловік запрошує знайому до себе на хату гарненько посидіти, коли ж вона дає йому відкоша - стріляє з обріза.

На щастя, дівчина залишилася живою. Поки ця людина відволіклася на чергову чарку, дівчина через вікно втекла з будівлі.

Стрілець заспокоївся, лише коли до нього приїхали хлопці ще з більшими дулами.

Закарпаття. Чоловік з незареєстрованої рушниці стріляє по електриках, які приїхали від'єднувати його будинок від мережі за несплату. Поліцейські 15 годин вмовляють його схаменутися і кинути зброю.

У Києві посеред білого дня пенсіонерка вистрілила у студентку, яка сіла під її вікнами поговорити зі знайомим. Жінка пояснила, ті заважали їй відпочивати. Стріляла з пневматики, хоча вдома у старої знайшли і вогнепальну зброю - помпову рушницю. Студентку прооперували, пенсіонерку затримали.

"Війна призводить до того, що в суспільстві збільшуються радикальні настрої. Збільшується кількість насильницьких злочинів - це як побічний ефект. І друга причина це те, що, на жаль, суспільство стає лояльним і терпимим до смертей", - каже юрист Ганна Маляр.

Вона пригадує, ще кілька років тому повідомлення про стрілянину в Україні одразу ж ставала топ-новиною. Останніми роками звикли. Проблема ще й у тому, що у населення багато зброї - до того ж нелегальної, зауважують експерти. Та й облікованої зброї - більше мільйона. Якщо відкинути малих-старих та немічних, то виходить ледь не у кожного десятого українця є ствол.

ВідеоУкраїнці почали частіше користуватися вогнепальною зброєю без вагомої причини

Лише за вчорашній день правоохоронці зафіксували кілька гучних випадків, коли українці застосовували вогнепальну зброю, до того ж, проти дітей, сусідів і навіть коханих. Проблема у тому, що у населення багато зброї, до того ж, нелегальної, зауважують експерти. Ледь не у кожного десятого українця є пістолет. А інциденти пов'язують із недовірою до правоохоронців. 

Українці почали частіше користуватися вогнепальною зброєю без вагомої причини

Голова наглядової ради "Української асоціації власників зброї" Георгій Учайкін пояснює велику кількість інцидентів зі зброєю недовірою до правоохоронців. Люди намагаються самотужки вирішувати свої проблеми.

"Контроль над обігом зброї втрачений остаточно. Суспільство не довіряє правоохоронним органам. Суспільство розраховує виключно на себе, з цим пов'язано така кількість зброї".

Що ж відбувається на легальному ринку зброї? Їдемо у зброярський магазин. Видно, що уподобання українців останніми роками змінилися. На головних вітринах уже не мисливські рушниці з різьбленими дорогими прикладами - зараз українцям не до розваг, а переважно помпові рушниці.

"Купувати стали менше зброї мисливської, більше стали купувати для самооборони, помпові рушниці, дешевший сегмент краще став продаватися", - каже директор магазину зброї Вадим Конончук.

Вадим Конончук, власне як і Георгій Учайкін хотіли б, щоб в Україні нарешті ухвалили закон про зброю. Ба більше, вони за дозвіл вільно продавати нарізну короткоствольну, простіше кажучи пістолети. У бандитів і так уже є зброя і вони почуваються дуже вільно. А от коли ж стволи будуть у багатьох, шанси нібито зрівняються. А от сподіватися, що завтра закінчиться війна і всі українці одразу стануть пацифістами, не варто, переконують експерти.

Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції