Студентам дозволять самостійно обирати предмети для навчання

Таким чином Міносвіти реалізуватиме "вільну траєкторію студента" - одну з головних відмінностей західних вузів від вітчизняних.

З нового навчального року студенти-першокурсники самі зможуть обирати гуманітарні предмети для вивчення, а не вчитися за строгою навчальною програмою. Про це заявив міністр освіти та науки Іван Вакарчук.

За словами міністра, майбутні першокурсники вузів повинні будуть обрати з 11-12 гуманітарних дисциплін таку кількість предметів, щоб загалом гуманітарна складова не перевищувала 10-15% від загального обсягу. "У такий спосіб і у нас буде реалізована "вільна траєкторія студента" - одна з головних відмінностей західних університетів", - сказав він.

В той же час видання зазначає, що свобода буде дещо обмежена: серед гуманітарних предметів фізико-математичного, природознавчого і технічного напрямів в обов'язковому порядку вивчатиметься українська мова, історія української культури, іноземна мова й філософія.

У самому Міністерстві освіти ініціативи свого керівника коментують обережно. Зокрема, директор департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко зазначив, що це поки що тільки на рівні ідеї, а про конкретику можна буде говорити ближче до травня. Така система, додав він, давно використовується в західних університетах.

Окрім цього, передбачається, що нововведення стосуватиметься тільки першокурсників, тому що у них багато предметів для загального розвитку. А основні необхідні предмети за фахом залишаться в обов'язковій програмі.

Коровайченко також вважає, що ця нова система зможе підштовхнути викладачів до введення в програму цікавіших методик, щоб зацікавити студентів.

Нововведення вже викликало позитивні відгуки у керівників вузів, а ось деякі майбутні студенти дивляться на ноу-хау скептично. Випускники шкіл не виключають, що така система допоможе уникнути вивчення складних дисциплін, адже, на їх думку, багато учнів наводять довідки про викладачів не за принципом "у кого цікавіше", а "у кого легко здати".

Читайте також:

Вузи переводять на режим максимальної економії

Міносвіти змінило держзамовлення: юристів у педвузах більше не буде

Міносвіти: від зовнішнього тестування не звільняє навіть хвороба

Університет ім. Шевченка знижує оплату за контрактне навчання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: