Студенти готують позов проти Азарова за незнання української мови

Студентів Києво-Могилянської Академії обурила українська прем'єра Миколи Азарова, вони готують судовий позов проти урядовця.

Студенти Києво-Могилянської Академії готують позов до суду проти прем'єр-міністра Миколи Азарова за незнання державної мови.

Свій позов студенти мотивують тим, стаття 10 Закону України "Про мови" вимагає від посадовців державної влади володіти державною мовою. Незнання й ігнорування української на роботі кваліфікується як службова невідповідність.

Проте атестації з української мови для тих, кого працевлаштовує народ в Україні немає, конкретна відповідальність за її незнання також невизначена.

"Мене обурює те, що він не тільки не може розмовляти", - каже студентка Галина з російськомовної родини, яка вивчила українську, коли почала навчатися в Києві.

У багатьох країнах неможливо прийти до влади без знання державної мови, подекуди їх дві. Кандидати у президенти передусім мають скласти мовні іспити.

В анкеті на посаду президента України Віктор Янукович написав 90 слів і зробив 12 помилок.

Крім того й російська в чиновників шкутильгає. Новий одеський голова вітав ветеранів у школі, і Ж, Ш написав з "Ы".

Політики роблять помилки не тільки на письмі. Екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко відома своїми помилками в усному мовленні.

Єдиний чиновник, який зізнався ТСН, що вчить українську мову, - новий державний санітарний лікар України Геннадій Рожков.

Для опанування української мови як іноземної досить півроку з викладачем, кажуть фахівці.

Читайте також:

ВР відмовилася підтримувати українську мову

У Москві видадуть підручник з української мови

Мітинг студентів за відставку Табачника

ВідеоСолов'їна мова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: