Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Студенти-іноземці Донецького медуніверситету збунтувалися проти неякісної освіти

Протест привернув увагу СБУ.

Студенти міжнародного медичного факультету Донецького медуніверситету, який після окупації перевели в Кропивницький, звинуватили адміністрацію закладу в тому, що їм не забезпечують нормальних умов для навчання. Натомість керівництво вишу заявляє, що протестувальники не платять за навчання і взагалі більшість із них перебуває на території України незаконно, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Півтисячі майбутніх медиків з двох десятків країн бойкотують пари. Студенти в аудиторії не заходять, стоять у коридорах і вимагають якісної освіти, за яку вже заплатили чималі гроші – 3,5 тисячі доларів на рік. "Просто тут нічого нема: книг нема, бази нема. Нема пацієнта, щоби поговорити з ним. Нічого нема", - скаржиться Тимур Ташматов.

ВідеоСкандал в університеті. Студенти ДНМУ бойкотують пари

Студенти міжнародного медичного факультету, який після окупації перевели в Кропивницький, звинуватили адміністрацію закладу в тому, що їм не забезпечують нормальних умов для навчання і бойкотували пари. Натомість керівництво вишу заявляє - протестувальники не платять за навчання і взагалі більшість із них перебуває на території України незаконно. 

Скандал в університеті. Студенти ДНМУ бойкотують пари

Деканат міжнародного медичного факультету вимоги бунтарів підтримує. "Коли будуть закінчувати університет, вони вже повинні стати лікарями. У них таких змог немає. Викладачі хірургічних дисциплін взагалі викладають у звичайних аудиторіях", - каже Олександр Мухін.

Міжнародний факультет Донецького університету переїхав подалі від війни в Кропивницький три роки тому і орендує ось це приміщення – тут колись була поліція. Студенти не мають ні власної бібліотеки, ні спортзалу, а головне – практичних баз. Третій рік майбутні медики звертаються зі скаргами до ректорату вишу у Краматорськ, два роки їм обіцяли все обладнати, а на третьому прислали перевірку. За її результатами, від посади відсторонили декана, а студентам сказали, що грошей на обладнання в вишу немає саме через них. Проректор каже, що тільки за останній рік виш недоотримав за навчання іноземних студентів 60 мільйонів гривень. Однак підтвердив, що майбутні медики оплачують все вчасно, щоправда платять вони не напряму вишу, а численним фірмам агентам–посередникам – ті, мовляв, і не розрахувалися із університетом.

Фотогалерея У київських гуртожитках студентів-першокурсників зустрічають тарганами і старими меблями (12 фото)

Самі ж агенти твердять, що умов договорів із вишем дотримуються. "У Краматорську знаходиться договірний відділ, який повністю володіє ситуацією. Ми лише спілкуємося з студентами. Ми не відповідаємо за фінансування, за якісь грошові кошти", - каже представник фірми-агента Віталій Редшус. У Краматорську знаходиться головний корпус медичного університету. У договірному відділі перекладають відповідальність на ректора: "Договори з контрактерами не проходять через договірний відділ. Ректор заключає разом із фірмою-контрактерою сумісний договір про співпрацю. Спитайте у ректора".

Самого ректора на місці немає, його секретарка каже, що все керівництво на нараді. Врешті знімати просто забороняють. Нарешті у виші обіцяють, що ректор зустрінеться із журналістами наступного тижня та дасть пояснення. Намагаємося розшукати фірму, через яку мають йти студентські гроші, її адреса в Харкові. Це звичайна квартира у житловому будинку, дверей там не відчиняють. Розслідувати, куди ж подівалися студентські гроші, вже взялася Служба безпеки України. Студенти ж поки свій протест проти неякісної освіти припинили.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Залиште свій коментар

Вибір редакції