Студенти масово критикують ЗНО з права для вступу в магістратуру: чому виник скандал та як реагує МОН

Студенти масово критикують ЗНО з права для вступу в магістратуру: чому виник скандал та як реагує МОН

Студенти-юристи масово критикують організацію іспиту та завдання.

Навколо ЗНО з права для вступу в магістратуру виник скандал. Студенти-юристи масово критикують організацію іспиту та завдання.

Чому виник скандал і що кажуть в Міносвіти — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Несправедливо та неякісно - так Лілія оцінює ЗНО з права для вступу на магістратуру. Попри червоний диплом бакалавра та півтора року роботи помічником юриста, питання на екзамені її шокували. "Рівень складності цих кейсів-тестів не відповідають заявленому, який був у програмі минулих років. Крім того,  взагалі не відповідає програмі навчання, яка у нас була протягом чотирьох років", - каже дівчина. 

За її словами, жахливими були й умови проведення тестування. "Аудиторії деякі взагалі не провітрюються. Я не знаю, який там був градус тепла, але це просто неймовірно", - згадує студентка Лілія.  

Окрім тисячі студентів, які підписали петицію зі скаргою та вимогою знизити прохідний бал ЗНО, про некоректні запитання в тестах кажуть і вже досвідчені юристи. "Студенти-юристи, ви в халепі. Ви складаєте ЗНО і скаржитесь на якість тестів. Від самого початку я подумав, що у вас недостатній рівень теоретичних знань, ви просто жалієтеся. Я продивився тести. Я вражений, я на вашій стороні", - наголосив адвокат Олександр Дульський.

У Міністерстві освіти та науки пояснюють, що складніші тести були завчасно передбачені програмою, з якою студенти могли ознайомитися ще взимку. Крім того, ЗНО для вступу до магістратури виконує зовсім інші функції, аніж те, яке складають усі випускники шкіл.

"На відміну від ЗНО, яке є підсумком навчання в школі, єдине фахове випробування - це є вступний іспит, який  не обов'язково має кореспондуватися з освітньою програмою підготовки бакалаврів", - пояснив державний експерт директору вищої освіти і освіти для дорослих МОН Олександр Пижов.

Утім, через велику кількість апеляції та карантинні умови, в яких відбувався іспит, прохідний бал для студентів правників все ж таки знизили. Крім того, дискваліфікували чотири запитання, на які найбільше скаржились студенти. Швидше за все цьогоріч знизять і прохідний бал для всіх майбутніх першокурсників, кажуть в Українському центрі оцінювання якості освіти. 

"Виконання тестових завдань дуже утруднює необхідність носіння маски, необхідність виконання протиепідемічних заходів. Ми, враховуючи все це, обов'язково будемо ініціювати зниження порогового балу", - пояснила заступниця директора українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів