Студенти-медики бойкотують проти міжнародного тесту IFOM. Ігнорування може обернутися відрахуванням з вишу

Дата публікації
Перегляди
4359
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Студенти-медики бойкотують проти міжнародного тесту IFOM. Ігнорування може обернутися відрахуванням з вишу

Фото: скриншот з відео

IFOM - це міжнародний іспит з основ медицини.

Студенти-медики вийшли на протести проти тесту IFOM, який складений за американським зразком. Вони вимагають скасувати іспит, тому що він не відповідає програмам медичних вишів. У МОЗ кажуть, що – це іспит з основ медицини, а вони скрізь однакові. Тих студентів, що повність проігнорують складання міжнародного іспиту, відрахують з навчання, йдеться у ТСН.19:30.

Студенти-медики харківського університету імені Каразіна мали б бути на іспиті, однак закликають його бойкотувати. Тест відмовилися писати близько 600 осіб. До протестів долучилася частина третьокурсників зі Львова, Запоріжжя, Ужгорода, Івано-Франківська, Одеси.

Студенти-медики вийшли на протести через тест IFOM

Студенти-медики вийшли на протести через тест IFOM

Вони кажуть, мовляв, ще не вчили акушерство, гінекологію та судмедекспертизу, але в тесті IFOM ці предмети є. Представники харківського університету вважають, що вводити міжнародний іспит, як обов’язковий, зарано.

Обов’язковим міжнародний іспит Міністерство охорони здоров'я зробило вперше. Утім, оголосило про це ректорам півтора року тому. Зовнішнім оцінюванням відомство фактично хоче перевірити, чи відповідає українська медична освіта світовим стандартам.

IFOM - це міжнародний іспит з основ медицини, які мають знати студенти будь якої країни світу, щоб у майбутньому стати професійним лікарем.

Анатомія людини і хвороби однакові у цілому світі. Коли у пацієнта, наприклад, інсульт, йому байдуже, який підручник читав лікар. Йому важлива допомога – переконані в МОЗ.

Третьокурсники, які прийшли складати іспит, впевнені, що їхньої підготовки замало для цього тесту. Студенти, які не складуть іспиту,  не матимуть змоги перейти на четвертий курс.

У Києві на іспит прийшло 90% студентів. Адміністрація вишу проаналізує результати тесту, однак не бачить сенсу коригувати програму. "Ми не повинні підлаштовувати свої програми під тести. Маємо орієнтуватися на те, щоб випустили гарного лікаря", - каже декан медичного факультету університету імені Богомольця Володимир Мельник.

Натомість харківські студенти збираються судитися з міністерством, аби міжнародний іспит скасували. На оплату юридичних послуг оголосили збір коштів. У студентів-медиків буде одна спроба, щоб перескласти міжнародний іспит. "Якщо студенти не з’являться на іспит,  вони отримують нуль. Повторно скласти іспит можна лише один раз – у серпні", - каже заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4359
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація