Студенти-медики низки ВНЗ виступили проти нових тестів "КРОК" англійською. У МОЗ пояснили зміни

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На сайті президента з'явилася петиція з вимогою скасувати нововведення.

У березні 2018 було ухвалено постанову про запровадження Єдиного державного кваліфікаційного іспиту в сфері охорони здоров’я. Цьогоріч до системи "КРОКів" вперше буде додано декілька компонентів. На третьому курсі студенти будуть складати додатковий іспит з англійської мови. Другий іспит – міжнародне тестування з основ медицини, проводиться неурядовою організацією, що розташована у США. А з 2019 року вводиться іспит з тієї іноземної мови, яка викладалася в університеті.

Однак у частини студентів такі зміни викликали невдоволення через нібито брак навчальних годин та невідповідність закордонних тестів українським реаліям. 17 вересня на сайті адміністрації президента з’явилася відповідна петиція, яка пропонує скасувати Міжнародний іспит з основ медицини, а також Етап 1 "КРОК-1" тестування з англійської мови за професійним спрямуванням. Петицію створено за участю студентів 9 медичних навчальних закладів, а менш ніж за добу вона набрала понад 2,5 тисячі підписів.

"Зміни до іспитів "КРОК-1", "КРОК-2", "КРОК-3" були заявлені десь тиждень тому, вони ще не остаточно затверджені, але в основу вже покладені, про їх впровадження нас уже повідомили", — розповів ТСН.ua один із студентів НМУ ім. О.О. Богомольця.

За його словами, більшість з тих, хто зараз навчається на молодших курсах, вважають ці тести невідповідними до української навчальної системи.

Свою чергою, радниця міністра охорони здоров'я, віце-президентка Київської школи економіки Інна Совсун у коментарі ТСН.ua пояснила, що нові іспити для студентів-медиків запроваджуються не для того, щоб відраховувати студентів з університетів, а для того, щоб створити стимул для ВНЗ працювати інакше.

"Студенти-медики з середини 90-х складають тести "КРОК". Це система, яка вже 20 років працює і є не дуже ефективною, тому що ці тести на сьогодні складають 97% студентів. Це, вочевидь, наштовхує на думку, що майже 100% студентів не можуть мати відповідну фахову підготовку", — пояснила Совсун.

"Ці іспити проводяться у багатьох країнах світу з різною метою – інколи для оцінки рівня знань, інколи для моніторингу, інколи як ліцензійний. Це іспит, який перевіряє, наскільки студенти мають знання, які на міжнародному рівні необхідні для роботи лікарем. На другому курсі буде складатися такий іспит з базових дисциплін, а на шостому курсі – з клінічних дисциплін", — додала вона.

За її словами, іспити з медицини студенти складатимуть українською, але додатково складатимуть іспити, які перевіряють, чи вони володіють на мінімальному рівні професійною англійською мовою.

"Ми, студенти, не проти реформ у медичній освіті, зв’язку та обміну досвідом з іноземними колегами, але спочатку прагнемо отримати якісну освіту (удосконалену навчальну програму, забезпечення матеріально-технічної бази університетів), поступового впровадження змін", — йдеться у тексті петиції.

Водночас представниця МОЗ наголосила, що, на її думку, у цьому випадку потрібно не писати петиції про скасування іспиту, а "іти до ректорату і вимагати від ректорату, щоб їм допомогли підготуватися".

"Ну, і, звичайно, у сьогоднішньому світі, де 95% медичної літератури видається англійською мовою, це неуникненно, що студенти повинні володіти нею", — додала вона.

Нагадаємо, 20 лютого, одночасно в усіх медичних закладах України було розпочато обов’язкове тестування майбутніх лікарів-стоматологів, однак, студенти Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця не отримали можливості здати ліцензійний інтегрований іспит “Крок 1. Стоматологія"

ВідеоСтуденти розкрили факти хабарництва в університеті Богомольця

200 гривень, щоб "закрити" двійку. "Скласти" модуль, тобто іспит, - від тисячі. А ще в обігу "натура" - елітний алкоголь та екзотичні фрукти. Про такі розцінки в одному з найвідоміших українських вишів розказали його студенти. І це - не просто розцінки, а, мовляв, ціла корупційна система в медичному університеті імені Богомольця.

Студенти розкрили факти хабарництва в університеті Богомольця

Залиште свій коментар

Вибір редакції