Студенти знову підуть мітингувати проти поборів у вузах

Приводом для протесту послужило те, що уряд не виконав вимогу студентів відносно відміни ряду платних послуг у вузах, школах і дитсадках.

11 листопада українські студенти планують вийти на акцію протесту проти комерціалізації освіти. У Києві студентство пройде маршем від площі Перемоги до Міністерства освіти і науки.

Як повідомили в "Фундації регіональних ініціатив", активісти висунуть очолюваному Дмитром Табачником Міносвіти цілий ряд вимог.

Як відмічають організатори акції, приводом для протесту послужило те, що уряд не виконав вимогу студентів відносно відміни ряду платних послуг у вузах, школах і дитсадках.

"Так, у планах уряду є цілий ряд антистудентських ініціатив. Наприклад, диференціація стипендій - є спроба урізати стипендії для тих, хто вчиться не на "відмінно". Існують проекти щорічної індексації плати за контракт, а також скорочення держзамовлення на 25% (у тому числі на магістратуру). Іншими словами, комерціалізація освіти триває", - заявляють у "Фундації".

За словами активістів, проект нового Закону "Про вищу освіту" в редакції МОН дозволяє адміністраціям вузів необмежено збільшувати розмір плати за навчання студентів-контрактників, пропонує вилучити гарантію про прийняття на перший курс на безкоштовну форму навчання студентів дистанційної (заочної), вечірньої та екстернатної форм навчання, загрожує узаконити хабарництво в школах і вузах на стадії вступу абітурієнтів.

В ході акції студенти мають намір вимагати повного скасування постанови №796 про платні послуги; підвищення стипендій до прожиткового мінімуму, публічної фінансової звітності від рівня адміністрації вузу і до міністерства з публікацією звітності на електронних ресурсах відомств; підвищення зарплат викладачам і доступної освіти.

Читайте також:

Табачник представив нові правила вступу до вузів

Табачник зобов'язав ВНЗ затвердити перелік платних послуг

Табачник наказав затвердити в дитсадках офіційні побори

Кабмін узаконив побори в вузах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: