Студентів позбавляють стипендій за куріння на території університету

Вузи вигадали нову хитрість, щоби зекономити на стипендіях студентів.

Студентів деяких українських вузів почали позбавляти стипендій за куріння на території учбового закладу. Зокрема, в деяких університетах позбавляють стипендії на місяць, ідентифікуючи інциденти як порушення трудової дисциплін".

"Якщо тебе зловили, коли ти палиш на території вузу, тебе позбавляють на місяць стипендії. Мовляв, за порушення трудової дисципліни. Раніше, звичайно, палити на території університету теж було не можна, але за це не позбавляли стипендій", - розповів студент Тернопільського національного економічного університету Іван Тросимук.
За словами іншого студента цього вузу Романа, середній бал - четвірка у 25 осіб з групи, але стипендію одержали тільки 15. Також тепер стипендію не виплачують, якщо студент погано здав контрольну роботу, хоча раніше її можна було без проблем перездати.

Студентам пояснили, що нові правила ввели у зв’язку з тим, що вуз одержав фінансування на 30% менше звичайного.

Але у вузі введення нових правил пояснюють не проблемами з фінансуванням, а бажанням примусити студентів добре вчитися.

"Навіщо платити тим, хто пропускає пари? Коли студент порушує трудову дисципліну або не виконує учбовий план, ми вживаємо заходів. Але за куріння ми точно стипендій не позбавляли", - прокоментував ситуацію проректор Тернопільського університету Микола Шинкарик.

Крім того, вузи продовжують не давати стипендію студентам, які одержали хоч би одну трійку на сесії, навіть якщо їх середній бал чотири.

"У нас відразу після сесії ввели таке правило на факультетах, які краще всього здали сесії. Оголошення про нові правила вивісили біля деканату. Говорять, що їм мало грошей поступило", - скаржиться студент Харківського національного університету радіоелектроніки Володимир Рибін.

Тим часом в Міністерстві освіти існування проблем з виплатою стипендій заперечують, мовляв, все, що потрібно, перерахували. Більш того, міністерство постійно проводить перевірки, і жодного факту невиплати стипендії не знайшло.

Нагадаємо, 19 лютого Верховна Рада підсилила відповідальність за невчасну виплату зарплат, пенсій, стипендій та інших встановлених законодавством виплат.

Читати також:

Українським студентам не виплатили стипендії

У Тернополі прокуратура опротестувала обмеження виплат стипендій

Міносвіти забрало ліцензії у кількох вузів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: