Студентський табір у Конча-Заспі відберуть "мажори"

Господарями цієї території з пташиними правами медичний університет почувається вже давно.

Поблизу столиці вибухнув черговий земельний скандал. Медуніверситет у своєму спорттаборі вже понад півстоліття оздоровлює студентів і викладачів. Те, що дісталося ще від Радянського Союзу, нині - під питанням. Медикам доводиться судитися за оазу посеред фешенебельних котеджів Конча-Заспи.

У таборі 21 день з триразовим харчуванням студентові коштує 87 гривень, викладачам 630, а от родичам, які не працюють в університеті, відпочинок під Києвом обійдеться майже у півтори тисячі гривень. Всього цього студентів можуть позбавити.

Господарями цієї території з пташиними правами медики почуваються вже давно. Так, кілька років тому власники котеджів само захватом вивели каналізаційну трубу просто у табірне озеро.

Незабудованих земель в елітному районі майже не залишилось. Підійти до Козинської річки поблизу Києва простим громадянам можна лише на території спортивного табору медиків - решта це приватна і недоступна територія. Навіть колись пляж тепер доступний тільки власникам цих котеджів.

З 1999 по 2003 рік медуніверситет ретельно збирав документи на володіння безцінними 10 гектарами у елітній зоні. У 2003 році медики нарешті отримали державний акт на володіння землею. Термін давності оскарження акту минув ще в 2006 році, аж тут селищна рада спохопилася.

Щоправда, в Обухівській райдержадміністрації пояснюють, що межі селища Козин чітко не визначені. Тому, за законом, ймовірний держакт сільради не є повноцінним документом. У Козині переконують, що без цих таборових десяти гектарів селище не складе генерального плану будівництва, і називає все просто бюрократичним моментом.

Земля не може бути в комунальній власності, і у власності села, саме тому, що вона закріплена за університетом державної форми власності.

Втім, суд першої інстанції медики вже програли. Наразі подали апеляцію.

Читайте також:

Київрада віддала забудовнику 114 гектарів зеленої зони

Київрада роздала землі в Пущі-Водиці та Кончі-Заспі

Рада дозволила відбирати в людей приватні земельні ділянки

Ватикан отримав земельну ділянку в центрі Києва

ВідеоЗемельні війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: