Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Студенту-переможцю конкурсу вже рік не видають 12 тис. грн стипендії від Януковича

Президентська стипендія мала би виплачуватися студентові ще з минулого вересня.

Студент-переможець міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка вже рік не може отримати стипендію президента України, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Згідно наказу Міністерства освіти про призначення Президентської премії Олександр Топорівський мав би отримувати по тисячі гривень за місяць ще з минулого вересня.

Упродовж року Олександр ходив до Міністерства освіти, писав запити навіть до Адміністрації президента. Коли не отримав ні грошей, ані чіткої відповіді - звернувся до суду.

Куди зникли гроші ТСН намагалася з'ясувати у відомства. В результаті отримала лише листа. На двох сторінках урядники з Міносвіти пишуть про те, що ще в січні ректорам вишів надіслали листи роз'яснення щодо виплати Президентської стипендії. Всю відповідальність за їхню виплату відомство поклало на вищі школи.

Ректор приватного вишу, де вчився Олександр Топорівський, показує інший документ - наказ, у якому зазначено, що Президентська стипендія виплачується з коштів державного бюджету. А міністерство закладу ніяких грошей не перераховувало. Оскільки ж він приватний, то там державного фінансування немає взагалі.

ВідеоСтудент університету вже рік не може отримати стипендію

"Це ж 12 тисяч. Ми ж не маємо таких повноважень, щоб виплачувати цю стипендію за рахунок інших студентів, які заплатили за навчання", - запевнив директор вишу Анатолій Малашенко.

Президентському стипендіатові в Міносвіти усе ж таки порадили стягнути гроші з вищої школи. Те, що стипендію виплачують із держбюджету, а контроль за виконанням наказу покладено на першого заступника міністра освіти Євгена Сулиму - урядників не збентежило.

 

"Чим аргументували чиновники Міносвіти цю колізію: тим, що у бюджеті на цей рік гроші не передбачені, і щоб якось викрутитися, виплатити цю стипендію дітям, ось такий механізм пан Сулима придумав", - зауважив президентський степендіат Олександр Топорівський.

У судовій справі два відповідачі: міністерство освіти та виш, де навчався Олександр. У приватних розмовах урядники від освіти щиро зізналися, якби не судовий позов, вони б і не знали, що Президентська стипендія виплачена не всім.

Нагадаємо, у вишах вже почали вимагати від студентів-бюджетників "благодійні" внески. Азаров у свою чергу пообіцяв припинити таку практику.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції