Створено карти національних стереотипів: Україна названа "газовим злодієм"

На створення першої карти автора надихнув газовий конфлікт між Україною і Росією. У першій карті Росія - це "параноїдальна нафтова імперія", в той час як Україна позначена епітетом "газові злодії".

33-річний болгарський дизайнер, ілюстратор і фотограф Янко Цвєтков, який проживає у Лондоні, склав карти, на яких країни Європи представлені з точки зору національних стереотипів. У результаті оригінальний проект Цвєткова став сенсацією в інтернеті - зафіксовано вже більше 500 млн. переглядів карт. В основу проекту дизайнер поклав поширені в усьому світі стереотипи сприйняття будь-якої країни.

Так, на карті "Європа на погляд США" Росія і Україна пофарбовані в червоний колір, а її жителі презирливо названі "комуняками". Франція позначена поєднанням "смердючі люди", Німеччину, на думку Цвєткова, американці повинні пов'язувати з "брудним порно". Великобританія позначена простим словом: "Мама".

На карті "Європа очима Великобританії" європейські сусіди Сполученого Королівства позначені як "Зла об'єднана європейська імперія", росіяни названі "Великими тринькалами", а Україна залишається для британців дивною країною, повідомляє The Telegraph.

За словами Цвєткова, на створення першої карти в 2009 році його надихнув газовий конфлікт між Україною і Росією. У першій карті Росія відзначена поєднанням "параноїдальна нафтова імперія", в той час як Україна позначена епітетом "газові злодії".

Як пояснив дизайнер, він створив цю карту в розпал енергетичної кризи, щоб розважити своїх друзів. Проте коли автор розмістив карту на сайті, ідея сподобалася багатьом людям, і він вирішив продовжувати. Як зазначив Янко Цвєтков, популярність проекту здивувала його, бо він не очікував такого підвищеного інтересу до нього.

Відзначимо, що на карті "Європа на погляд Франції" Україна позначена словами: "Хіба вона не була в складі Росії?".

Росія показана у вигляді "Мрії Наполеона" - у цьому епітеті звучить нагадування про програної, але не забутої французами війні 1812 року.

На думку дизайнера, Італія ототожнює Росію з "Газпромом". Болгарія, пам'ятаючи про загальний соціалістичному минулому, бачить у ній "Великого брата". Німеччина, на думку Цвєткова, сприймає Росію як "Газовий підвал".

Італія сприймає Україну як країну, де живуть жінки з косами. А для болгарів Україна взагалі прабатьківщина.

Читайте також:

У Німеччині впевнені, що закритість ЄС позбавляє Україну орієнтирів

Євросоюз влаштував Ірану дипломатичний бойкот

Євросоюз незаконно експлуатує українських студентів

Євросоюз закликав українських політиків припинити сварки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: