Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Створити другі Альпи із Карпат: у Криворівні завершився амбітний міжнародний форум Via Carpatia

Захід планують зробити регулярним.

Цілий тиждень у високогірній Криворівні тривав перший міжнародний форум Via Carpatia. Його метою було розрекламувати цей край далеко за межами України, а відтак сприяти його розвитку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ви знаєте, весь Євросоюз до нас їдуть дивитися, які гуцули файний народ, який трудолюбивий! Я скажу: ми відчуваємо себе, як в ЄС, все робимо, ростимо на своїй землі, їмо свої продукти", - розповіла мешканка Верховини Галина Мокан. Організатори форуму впевнені, що через збережену автентику прийти до побутового благополуччя – цей рецепт успіху Альп має спрацювати і у Карпатах. "Нам дуже хочеться, щоб Криворівня стала центром культури в регіоні Карпат Східної та Центральної Європи. Давайте дивится, які кошти витрачаються на Альпи – це мільярди євро. Тому що для Євросоюзу підтримання самобутності і національної культури, розвитку природи – це одна з головних і пріорітетних цілей", - пояснив співголова огркомітету Via Carpatia Микола Княжицький.

ВідеоУ Карпатах завершився міжнародний форум "Via Carpаtia"

Гуцули запрошують в гості. Цілий тиждень у високогірній Криворівні тривав перший міжнародний форум "Via Carpаtia". Його мета - розрекламувати цей край далеко за межами України, а відтак сприяти його розвитку.

У Карпатах завершився міжнародний форум "Via Carpаtia"

Поляки, активні учасники форуму, наполягають, що Карпатам насамперед потрібна дорога, і обіцяють сприяти приєднанню України до шляху, який з’єднує Литву з країнами Південної Європи. Йдеться про можливість будівництва траси від Одеси до автостради А-4. "Конкретні суми не обговорювали. Однак говорили про можливе фінансування через посередництво Європейського інвестиційного банку, а також у рамках програми Польща-Україна-Білорусь", - пояснив віце-міністр інвестицій та розвитку Республіки Польща Вітольд Словік.

 Олег Скрипка, Марічка Бурмака, KOZAK SYSTEM – три десятки найвідоміших українських гуртів та співаків бавили туристів й горян під час форуму. Прихильники інтелектуального дозвілля насолоджувалися премєрою "Звільнення кобзаря". Це мультимедійне документальне шоу, в якому Шевченко – не розтиражований образ батька-кобзаря, а європейський художник та поет. А ще учасники Via Carpatia вирішили відкрити у Криворівні музей польського письменника Станіслава Вінценза, якого називають "гуцульським Гомером" за найвідоміший твір – етнографічний тритомник "На високій полонини". На цьогорічному форумі вручили першу премію його імені "За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів" і пообіцяли, що вона, як і сам форум, будуть щорічними.

 Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції